Wimbledon: Federer, Djokovics és Nadal is 3:0-ra nyert

2018.07.09. 22:02
Roger Federer már a legjobb nyolc között jár (Fotók: AFP)
A címvédő Roger Federer, a világelső Rafael Nadal és a háromszoros bajnok Novak Djokovics is 3:0-s győzelemmel jutott be a wimbledoni teniszbajnokság férfi egyesének negyeddöntőjébe. A nőknél kiesett a világelső Simona Halepet búcsúztató Hszie Szu-vej és a hetedik kiemelt Karolína Plísková is, Serena Williams viszont továbbment.

A férfiaknál a címvédő és nyolcszoros győztes Roger Federer 1 óra 45 perc alatt, három játszmában verte meg a 22. kiemelt francia Adrian Mannarinót, így szettveszteség nélkül jutott be a negyeddöntőbe. A svájci az első öt játékban összesen két pontot veszített, majd bréklabdát hárítva, 16 perc után kiszerválta a játszmát (6:0). A második szettben Mannarino már jobban tartotta magát – igaz, az első három adogatójátékának mindegyikében kellett bréklabdát hárítania –, de a játszma végén (5:5-nél) ismét elvesztette a szerváját (7:5).

NAGY ADRIENN AZ ELSŐ KÖRBEN KIESETT

A junior lányok versenyének első fordulójában Nagy Adrienn két játszmában, 6:4, 7:5-re kikapott a selejtezőből érkező amerikai Peyton Stearnstől. A magyar lány az első szettben háromszor, a másodikban kétszer veszítette el az adogatását. A találkozó 71 percig tartott.

A harmadik felvonásban Federer 4:3-as hátrányban hárított három bréklehetőséget, majd elvette Mannarino adogatását, aztán adogatóként befejezte a meccset (6:4). A svájci 43 nyerőt ütött a meccsen – a francia csak 18-at –, míg az első szervái után a pontok 90 százalékát megnyerte (50/45). Federer a 16. wimbledoni negyeddöntőjében Kevin Andersonnal játszik, aki 3 óra 29 perc alatt, három tie-breaket hozó mérkőzésen verte meg a francia Gaël Monfilst – ráadásul mindhárom rövidítést a dél-afrikai nyerte.

A 36 éves Federer sorozatban megnyert 32 szettnél (és 81 szervagémnél) jár a füves pályás Grand Slam-tornán, ezzel két játszmára került 34-es rekordja beállításától.

Federer ágán a 2016-os döntős kanadai Milos Raonic is továbbjutott. Ellenfele a negyeddöntőben egy hasonlóan jól szerváló játékos, az amerikai John Isner lesz, aki először jutott be a legjobb nyolc közé az All England Clubban.

Rafael Nadalnak sem kellett izgulnia a továbbjutás miatt

A világelső Rafael Nadal sem vesztett még játszmát Wimbledonban, ezúttal a cseh Jirí Veselyt győzte le 3:0-ra. A spanyol klasszis az első szettben egyszer, a másodikban kétszer, a harmadikban szintén kétszer vette el a cseh adogatását, de az utolsó játszmát brékhátrányból felállva fordította meg. Az 1 óra 53 perces meccsen Nadal 37 nyerőig és 9 ászig jutott, míg a hálónál a 13 pontból 12-t megnyert.

A kétszeres győztes a negyeddöntőben a Juan Martín del Potro–Gilles Simon találkozó továbbjutójával csap össze. Az argentin és a francia teniszező mérkőzése a negyedik játszma előtt sötétedés miatt félbeszakadt. Három óra 17 perc játék után Del Potro vezet 2:1-re.

A háromszoros bajnok Novak Djokovics 1 óra 45 perc alatt, három szettben felülmúlta Karen Hacsanovot. A korábbi világelső az első játszmában kétszer is elveszítette az adogatását, de 6:4-gyel így is szettelőnybe került, ezt követően pedig esélyt sem adott az orosznak. A szerb 29 nyerővel és mindössze 12 ki nem kényszerített hibával zárt. Djokovics a 10. wimbledoni negyeddöntőjében Nisikori Keijel mérkőzik meg, akivel szemben 13–2-re vezet az örökmérleget tekintve, füvön viszont még egyszer sem játszottak.

A 24. kiemelt japán 3 óra 28 perces küzdelemben kerekedett Ernests Gulbis fölé. A lett játékosnak a harmadik játszma rövidítésében volt két labdája a 2:1-es szettelőnyhöz, de végül elveszítette a tie-breaket (12–10), majd 6:1-re a negyedik felvonást is. Nisikori 1995 óta az első japán férfi teniszező, aki Wimbledonban bejutott a negyeddöntőbe.

A látszattal ellentétben Serena Williamsnek nem kellett megerőltetnie magát a továbbjutáshoz

A nőknél a hétszeres wimbledoni bajnok Serena Williams 62 perc alatt elintézte az orosz Jevgenyija Rogyinát az első, két édesanya által játszott Grand Slam-mérkőzésen (6:2, 6:2).

„Maximalista vagyok, mindig találok a játékomban kivetnivalót. Az eredményre pillantva elégedett lehetek, de hogy őszinte legyek, nehezebb meccs volt, mint az eredményjelző mutatja. Jevgenyija nagyon jól ütötte meg a labdákat, ezért jutott el ilyen messzire. Enyhén szólva is érdekes meccs volt” – mondta a meccs után Serena, aki az 58 pontjából 30-at nyerő ütéssel nyert meg a meccsen.

Az amerikai hölgy a negyeddöntőben az olasz Camila Giorgival találkozik, aki Rogyina honfitársát, Jekatyerina Makarovát búcsúztatta.

Az előző fordulóban a világelső Simona Halepet kiejtő tajvani Hszie Szu-vej úgy kapott ki 6:4, 6:1-re a szlovák Dominika Cibulkovától, hogy csak egyetlenegyszer, a második játszma közepén hozta az adogatását – miután hárított négy bréklabdát. Az első szettben a tíz játékból kilencet a fogadó nyert.

A hetedikként rangsorolt Karolíná Plísková két játszmában kikapott a holland Kiki Bertenstől, így a női mezőnyben az első tíz kiemelt közül senki sincs már talpon. A legmagasabban jegyzett, még versenyben lévő játékos a 11. kiemelt német Angelique Kerber, aki a svájci Belinda Bencic legyőzésével jutott be a legjobb nyolc közé.

Kerber honfitársa, Julia Görges az elmúlt öt évben mindig kiesett az első fordulóban Wimbledonban, most azonban a horvát Donna Vekic kiejtésével készülhet pályafutása első GS-negyeddöntőjére. Búcsúzott a belga Alison Van Uytvanck, aki a nyolcaddöntőben barátnője megcsókolásával ünnepelte győzelmét, majd a sajtótájékoztatón nyíltan beszélt másságáról.

A Babos Tímea, Kristina Mladenovic páros továbbjutásáról ide kattintva olvashat!

ANGOL NEMZETKÖZI BAJNOKSÁG, WIMBLEDON (34 000 000 font, fű)
FÉRFI EGYES, 4. FORDULÓ (ÁGRAJZ SZERINT)
Federer (svájci, 1.)–Mannarino (francia, 22.) 6:0, 7:5, 6:4
Anderson (dél-afrikai, 8.)–Monfils (francia) 7:6 (7–4), 7:6 (7–2), 5:7, 7:6 (7–4)
Raonic (kanadai, 13.)–McDonald (amerikai) 6:3, 6:4, 6:7 (5–7), 6:2
Isner (amerikai, 9.)–Cicipasz (görög, 31.) 6:4, 7:6 (10–8), 7:6 (7–4)
Djokovics (szerb, 12.)–Hacsanov (orosz) 6:4, 6:2, 6:2
Nisikori (japán, 24.)–Gulbis (lett) 4:6, 7:6 (7–5), 7:6 (12–10), 6:1
Del Potro (argentin, 5.)–Simon (francia) 7:6 (7–1), 7:6 (7–5), 5:7-nél sötétedés miatt félbeszakadt
Nadal (spanyol, 2.)–Vesely (cseh) 6:3, 6:3, 6:4

A NEGYEDDÖNTŐ PÁROSÍTÁSA
Federer (svájci, 1.)–Anderson (dél-afrikai, 8.)
Raonic (kanadai, 13.)–Isner (amerikai, 9.)
Djokovics (szerb, 12.)–Nisikori (japán, 24.)
Del Potro (argentin, 5.)/Simon (francia)–Nadal (spanyol, 2.)

NŐI EGYES, 4. FORDULÓ (ÁGRAJZ SZERINT)
Cibulková (szlovák)–Hszie Szu-vej (tajvani) 6:4, 6:1
Ostapenko (lett, 12.)–Szasznovics (fehérorosz) 7:6 (7–4), 6:0
Kaszatkina (orosz, 14.)–Van Uytvanck (belga) 6:7 (6–8), 6:3, 6:2
Kerber (német, 11.)–Bencic (svájci) 6:3, 7:6 (7–5)
Bertens (holland, 20.)–Ka. Plísková (cseh, 7.) 6:3, 7:6 (7–1)
Görges (német, 13.)–Vekic (horvát) 6:3, 6:2
S. Williams (amerikai, 25.)–Rogyina (orosz) 6:2, 6:2
Giorgi (olasz)–Makarova (orosz) 6:3, 6:4

Cibulková (szlovák)–Ostapenko (lett, 12.)
Kaszatkina (orosz, 14.)–Kerber (német, 11.)
Bertens (holland, 20.)–Görges (német, 13.)
S. Williams (amerikai, 25.)–Giorgi (olasz)

NŐI PÁROS, 3. FORDULÓ
Babos, Mladenovic (magyar, francia, 1.)–Flipkens, Niculescu (belga, román, 13.) 6:3, 6:4