Wimbledon: Djokovicsnak nem volt szerencsétlen a 13.

2018.07.11. 16:48
Novak Djokovics legutóbb 2015-ben jutott elődöntőbe Wimbledonban – akkor megnyerte a tornát (Fotó: AFP)
A szerb Novak Djokovics jutott be elsőként az Angol nemzetközi teniszbajnokság elődöntőjébe azzal, hogy négy szettben legyőzte a japán Nisikori Keit. A háromszoros wimbledoni bajnok legutóbb 2015-ben jutott a legjobb négy közé, akkor megnyerte a viadalt.

A két játékos első három meccséből kettőt – benne a 2014-es US Open-elődöntőt – a japán nyert meg, azóta viszont a szerb sorozatban 12-szer győzött.

Ismét Djokovics kezdett jobban, a korai brékváltást követően 4:3-as előnyénél újra elvette ellenfele adogatását, és a harmadik szettlabdájával már élt is (6:3). Nisikori két nagyon küzdelmes adogatást követően elvette ellenfele szervajátékát, előnyét pedig végig megőrizve egyenlített (3:6).

A szerb azonban nem hagyta magát, a harmadik szettben 2:2-nél három bréklabdát hárított, majd egymást követő négy játékot nyert meg (6:2). Nisikori a negyedik szettet sikeres fogadással kezdte, de erre Djokovics négy gémmel felelt, 5:2-es előnyénél pedig fogadóként lezárta a meccset (6:2).

A szerb a 2016-os US Open óta először jutott be GS-tornán elődöntőbe.

ANGOL NEMZETKÖZI BAJNOKSÁG, WIMBLEDON (34 000 000 font, fű)