US Open: S. Williams hengerelt, Federer négy játszmában nyert

2019.08.27. 06:54
Serena Williams csupán két játékot veszített (Fotó: AFP)
Látványos megnyitóünnepség vezette fel a 2019-es US Open első esti programját a világ legnagyobb teniszstadionjában, az Arthur Ashe-ben. A szervezők kitettek magukért, de azért szerencséjük is volt a sorsolással, hiszen Serena Williams és Marija Sarapova első fordulóbeli mérkőzésénél aligha találhattak volna jobb nyitóprogramot.

Az amerikai és az orosz klasszis 30 felett is a legpiacképesebb szereplői a női tenisznek: a fiatalabbik Williams nővért természetesen óriási ünneplés fogadta, de az amerikai drukkerek Sarapovát is nagy szeretettel köszöntötték.

A két játékos régóta nem ápol jó viszonyt egymással, többször üzengettek már a másiknak a médiában – sőt, Sarapova az önéletrajzi könyvében is –, de a pályán ritkán van nagy csata közöttük. Sarapova a második és a harmadik egymás elleni mérkőzésüket megnyerte – ezzel lett wimbledoni győztes és WTA-világbajnok –, de 2004 óta sorozatban 18-szor kikapott az amerikaitól, legtöbbször súlyos vereséget szenvedett, szettnek is alig örülhetett.

Fucsovics Márton ötjátszmás búcsújáról itt olvashat!
Fucsovics a kiesés után: Jövőre másképp lesz
Novak Djokovics győzelemmel kezdett – részletek itt!

Miután ranglistapont, pénzdíj, továbbjutás jár érte, ezért sokan az orosz harmadik győzelmének tekintik, hogy a tavalyi Roland Garroson Serena Williams nem tudott kiállni ellene a nyolcaddöntőben. A US Open első fordulójában viszont nem volt egészségi panasza az amerikainak, a mérkőzés pedig csak a szereplők neve miatt lehetett érdekes, mert izgalmasra egyáltalán nem sikeredett. A tavalyi döntőt a japán Oszaka Naomival szemben botrányos körülmények között elveszítő Serena Williams remek játékkal 6:1, 6:1-re nyert Sarapova ellen.

„Marija nagyszerű teniszező, ötszörös Grand Slam-bajnok, ezért mindig a maximumot adom ki magamból ellene. Talán ez az oka annak, hogy ennyiszer le tudtam győzni, illetve a játékstílusa is kedvező számomra” – mondta Serena Williams, aki örömmel árulta el, hogy teljesen felépült kisebb hátsérüléséből.

Az amerikait arról is kérdezték, mi a véleménye a döntésről, amely szerint a tavalyi finálé játékvezetője, Carlos Ramos nem bíráskodhat a Williams testvérek mérkőzésein az idei US Openen, ám Serena sokatmondóan csak annyit felelt a portugálra utalva, hogy nem tudja, kiről van szó…

„A vállsérülésem miatt sokat kellett kihagynom, a mérkőzések nagyon hiányoznak. Ettől függetlenül Serena nagyszerű volt, különösen adogatóként, nem tudtam közel kerülni hozzá a fontos pontoknál. A sport nagyon eredményközpontú, de hosszú utat kell megtenned, hogy eljuss oda, ahova szeretnél. Ez egy új fejezet a pályafutásomban, nem könnyű négy hónapig tartó vállsérülés után újrakezdeni. De ismét a pályán vagyok, az esti mérkőzésen játszottam a US Openen, a közönség nagy szeretettel fogadott, örülök, hogy a részese lehettem ennek. Ha másnap felébredek, és úgy érzem, nem akarok edzeni, az sokkal riasztóbb lenne, mint ez az eredmény” – jelentette ki Sarapova a sajtótájékoztatón.

Roger Federer játszmavesztéssel kezdett (Fotó: AFP)

A centerpálya esti programjának másik mérkőzésén már nagyobb volt az izgalom, mert a New Yorkban is hatalmas kedvenc Roger Federer óriási meglepetésre elveszítette az első játszmát a selejtezőből érkező indiai Sumit Nagallal szemben.

A folytatásban aztán a 38 éves svájci fordított, 4:6, 6:1, 6:2, 6:4-re győzött – Federer az első mérkőzése alapján nem tűnik a US Open favoritjának, ám ne feledjük, Wimbledonban is elbukta az első szettet a tornán a dél-afrikai Lloyd Harris ellen, aztán mégis a döntőig menetelt.

US OPEN, NEW YORK (57 238 700 dollár, kemény pálya)

Nisioka (japán)–Giron (amerikai) 3:6, 6:4, 6:4, 6:4
Dellien (bolíviai)–Kvon Szun Vu (dél-koreai) 6:3, 6:4, 2:6, 2:3-nál Kvon Szun Vu feladta
Medvegyev (orosz, 5.)–Gunneswaran (indiai) 6:4, 6:1, 6:2
Federer (svájci, 3.)–Nagal (indiai) 4:6, 6:1, 6:2, 6:4
Dzumhur (bosnyák)–Benchetrit (francia) 4:6, 6:2, 6:3, 6:0
D. Evans (brit)–Mannarino (francia) 6:4, 6:3, 2:6, 6:3
Pouille (francia, 25.)–Kohlschreiber (német) 6:3, 4:6, 6:4, 6:4
Carreno-Busta (spanyol)–Pella (argentin, 19.) 6:3, 4:6, 7:6, 6:3
Berankis (litván)–Vesely (cseh) 4:6, 7:6, 3:6, 7:6, 6:4
Barrere (francia)–Norrie (brit) 7:6, 6:4, 4:6, 6:7, 7:6