US Open: Ez van, ez is jó eredmény! – Babos

2018.09.10. 00:21
Babosék szettelőnyről veszítették el a US Open döntőjét (Fotó: MTI)
Amint arról beszámoltunk, Babos Tímea a francia Kristina Mladenoviccsal az oldalán döntő szett tiebreakben kikapott az ausztrál Ashleigh Barty, CoCo Vandeweghe duótól az amerikai nyílt teniszbajnokság női párosának döntőjében. A magyar lány a döntő után csalódottan nyilatkozott.

„Nem egyszerű ilyenkor nyilatkozatot adni, rögtön a döntő után. Szerintem fantasztikus meccs volt, amelyen rengeteg esélyünk volt. Sajnálom, hogy így sikerült” – nyilatkozta honlapján a mérkőzést követően Babos Tímea.

A második szett végéről azt mondta, „picit túlizgulta”, noha addig nagyon jól játszott. A döntő játszmáról megjegyezte, pozitív, hogy ott az ellenfél vezetett és ők jöttek vissza brékhátrányból.

„Természetesen rettentően sajnálom a rövidítést, az utolsó pár pont nem úgy alakult, ahogyan szerettük volna" - így a 19 páros tornagyőzelemnél tartó Babos, aki döntős szerepléséért partnerével együtt 350 ezer dollárt (98 millió forint) kapott. „Ez van, szerintem ez is jó eredmény” – fűzte hozzá.

US OPEN
NŐI PÁROS, DÖNTŐ

Barty, Vandeweghe (ausztrál, amerikai, 13.)–Babos, Mladenovic (magyar, francia, 2.) 3:6, 7:6 (7–2), 7:6 (8–6).