US Open: Djokovics győzött, honfitársát nem látjuk többé GS-tornán

2019.08.26. 22:23
Novak Djokovics győzelemmel kezdett a US Openen (Fotó: AFP)
A címvédő Novak Djokovics három játszmában legyőzte a spanyol Roberto Carballés Baenát az amerikai nyílt teniszbajnokság (US Open) első fordulójában. Honfitársa, Janko Tipszarevics négy szettben kikapott az amerikai Denis Kudlától, egyszersmind lejátszotta pályafutása utolsó Grand Slam-mérkőzését. A hölgyeknél a Roland Garros bajnoka, Ashleigh Barty 1:6-os első játszma után jutott tovább, míg Venus Williams beállította Martina Navratilova rekordját.

Ahogyan arra számítani lehetett, Novak Djokovics három játszmában jutott túl spanyol ellenfelén, Roberto Carballés Baenán és az első fordulón. A címvédő az első játszmában 1:0-nál három, 4:3-nál újabb két bréklabdát herdált el, 5:4-nél azonban már elvette riválisa adogatását, így 45 perc játék után szettelőnybe került.

A második felvonást Djokovics 6:1-gyel húzta be, a harmadikban 2:2-nél brékelte Carballés Baenát, akinek visszakapaszkodási esélyeit jelentősen csökkentette, hogy az egész meccsen nem jutott el bréklabdáig.

A találkozó 1 óra 52 percig tartott.

Djokovics a második fordulóban az argentin Juan Ignacio Lónderóval csap össze.

Kiesett, így utolsó Grand Slam-mérkőzését játszotta a 35 éves Janko Tipszarevics, aki az amerikai Denis Kudlától kapott ki négy szettben, 2 óra 45 perces csatában. A négyszeres ATP-tornagyőztes szerb játékos szűk egy héttel ezelőtt jelentette be, hogy novemberben, a Davis-kupa-döntő után befejezi pályafutását, így GS-versenyen már nem láthatjuk többet a pályán.

A játéknap legnagyobb győzelme a 18 éves Jenson Brooksby nevéhez fűződik, aki korábban nemhogy Grand Slam-, de még ATP-tornán sem nyert mérkőzést, most azonban négy játszmában megverte a 2012-es elődöntős Tomás Berdychet. Az ifjú amerikai a második körben a Fucsovics Mártont búcsúztató Nikoloz Baszilasvilivel találkozik.

Idei 45. sikerét aratta, ezzel a tavalyi teljesítményét már most két győzelemmel túlszárnyalta a cincinnati Masters-verseny bajnoka, az orosz Danyiil Medvegyev, aki 85 perc alatt kipipálta első fordulós meccsét az indiai Prajnesh Gunneswaran ellen.

A 211 centiméter magas Reilly Opelka az idén harmadszor győzött le top 20-as játékost GS-viadalon, John Isner melbourne-i és Stan Wawrinka wimbledoni kiejtését követően ezúttal Fabio Fogninit múlta felül 26 ászt és 57 nyerőt ütve, 2 óra 51 perces ütközetben.

Venus Williams beállította Martina Navratilova rekordját (Fotó: US Open)

A hölgyeknél a Roland Garros bajnoka, a korábbi világelső – és az újbóli világelsőségért csatázó – Ashleigh Barty 1:6-os kezdés után fordított a kazah Zarina Dijasz ellen. Babos Tímea páros partnere, Kristina Mladenovic bravúros győzelmet aratott, a francia hölgy a 2016-os bajnok Angelique Kerbert győzte le három játszmában (7:5, 0:6, 6:4).

Martina Navratilova rekordját beállítva a 21. US Openén szerepel Venus Williams, a verseny kétszeres bajnoka (2000, 2001), aki az első fordulóban simán, 6:1, 6:0-ra intézte el a kínai Cseng Szaj-szajt. A 39 esztendős amerikai a második fordulóban az ötödik kiemelt ukrán Elina Szvitolinával játszik.

US OPEN, NEW YORK (57 238 700 dollár, kemény pálya)

Opelka (amerikai)–Fognini (olasz, 11.) 6:3, 6:4, 6:7 (6–8), 6:3
Dellien (bolíviai)–Kvon Szun Vu (dél-koreai) 6:3, 6:4, 2:6, 2:3-nál Kvon Szun Vu feladta
Lóndero (argentin)–Querrey (amerikai) 3:6, 6:1, 7:6 (7–3), 7:5
Dimitrov (bolgár)–Seppi (olasz) 6:1, 6:7 (2–7), 6:4, 6:3
Lorenzi (olasz)–Svajda (amerikai) 3:6, 6:7 (5–7), 6:4, 7:6 (7–4), 6:2
Goffin (belga, 15.)–Moutet (francia) 6:3, 3:6, 6:4, 6:0
Dzumhur (bosnyák)–Benchetrit (francia) 4:6, 6:2, 6:3, 6:0
Coric (horvát, 12.)–Donszkoj (orosz) 7:6 (9–7), 6:3, 6:0
Pouille (francia, 25.)–Kohlschreiber (német) 6:3, 4:6, 6:4, 6:4
Köpfer (német)–Munar (spanyol) 6:4, 7:6 (7–2), 5:7, 7:5
Cuevas (uruguayi)–Sock (amerikai) 6:4, 7:5, 7:6 (7–5)