US Open: Babos Tímeáék bejutottak a negyeddöntőbe

2018.09.02. 19:59
Babos Tímeáék újabb meccset nyertek meg (Fotó: AFP)
A világelső Babos Tímea a francia Kristina Mladenovic oldalán két szettben legyőzte a Raquel Atawo, Anna-Lena Grönefeld amerikai, német párost a US Open nyolcaddöntőjében.

A találkozón a magyar, francia kettős előtt adódott az első fogadóesély, de így is ellenfelük brékelt először (2:3). Ezt követően viszont sorozatban négy játékot nyertek meg Babosék, így behúzták a szettet (6:3).

A második felvonásban 1:1-nél került előnybe a 2. kiemelt kettős, Babosék a saját adogatásukat rendre hozták, 5:4-nél 40:0-nél három meccslabdához jutottak, és bár ezeket még hárították Grönefeldék, a negyediket kihasználva már nyertek is (6:4).

A következő fordulóban a Lucie Hradecká, Jekatyerina Makarova (cseh, orosz, 6.)–Magda Linette, Alja Tomljanovic (lengyel, ausztrál) meccs győztese vár a magyar francia kettősre.

US OPEN, NEW YORK (53 000 000 dollár, kemény pálya)
NŐI PÁROS, NYOLCADDÖNTŐ
Babos, Mladenovic (magyar, francia 2.)–Atawo, Grönefeld (amerikai, német, 14.) 6:3, 6:4