US Open: a következő megálló, hatvan – Nadal is a 16 között

M. D.M. D.
2019.08.31. 22:31
Rafael Nadal hatvan győzelemnél jár egyesben a US Openen (Fotó: AFP)
Rafael Nadal három játszmában, 6:3, 6:4, 6:2-re megverte a dél-koreai Csung Hjont az amerikai nyílt teniszbajnokság 3. fordulójában, ezzel bejutott a legjobb 16 közé. A spanyol kiválóság egyesben már a 60. győzelmét aratta a US Openen.

Rafael Nadal három napot pihenhetett a John Millman felett aratott első fordulós győzelme után, hiszen a második körben Thanasi Kokkinakis nem állt ki ellene. A 33 éves, háromszoros US Open-győztes spanyolra szombaton a dél-koreai Csung Hjon várt, aki 2018 januárjában robbant be a köztudatba, amikor elődöntőig jutott az Australian Openen.

A 23 éves dél-koreai fiú azóta a 170. helyre esett vissza a világranglistán, a Roland Garrost és a wimbledoni bajnokságot a tavalyi évhez hasonlóan idén is kihagyta, míg Melbourne-ben már a második fordulóban búcsúzott. Mindezek ismeretében igencsak valószínűtlennek tűnt, hogy az Arthur Ashe Stadionban meg tudná keseríteni Nadal életét.

Nem is tudta, a spanyol egy perc híján kétórás küzdelemben, három játszmában győzött, az első adogatásainál a pontok 89 százalékát (32/36) megnyerte, és egyetlen bréklabdáig sem engedte eljutni dél-koreai riválisát.

A spanyol egyesben már a 60. sikerét könyvelte el a US Openen – a Roland Garroson 93, az Australian Openen 61, Wimbledonban 53 mérkőzést nyert meg eddig –, következő ellenfele a 2014-es bajnok Marin Cilic lesz.

A MECCS ÖSSZEFOGLALÓJA

Továbbjutott Alexander Zverev is, aki az első két fordulóval ellentétben ezúttal nem öt, hanem négy játszmában diadalmaskodott, a 3 óra 36 perces csatában a szlovén Aljaz Bedene csak az első szettet tudta megnyerni ellene.

Szóba került már Marin Cilic is, ő úgy verte meg négy játszmában John Isnert, hogy az első felvonásban (7:5) három, a harmadikban (7:6) két szettlabdát hárított az összesen 40 ászt és 57 nyerőt ütő amerikai ellen.

A hölgyeknél Taylor Townsend, Kristie Ahn és a 19 éves Bianca Andreescu is először jutott be Grand Slam-tornán a legjobb 16 közé.

US OPEN, NEW YORK (57 238 700 dollár, kemény pálya)
FÉRFI EGYES, 3. FORDULÓ

Nadal (spanyol, 2.)–Csung Hjon (dél-koreai) 6:3, 6:4, 6:2
Andújar (spanyol)–Bublik (kazah) 6:4, 6:3, 6:2
A. Zverev (német, 6.)–Bedene (szlovén) 6:7 (4–7), 7:6 (7–4), 6:3, 7:6 (7–3)
Cilic (horvát, 22.)–Isner (amerikai, 14.) 7:5, 3:6, 7:6 (8–6), 6:4
A NYOLCADDÖNTŐBEN (Ágrajz szerint)
Djokovics (szerb, 1.)–Wawrinka (svájci, 23.)
Köpfer (német)–Medvegyev (orosz, 5.)
Federer (svájci, 3.)–Goffin (belga, 15.)
Dimitrov (bolgár)–De Minaur (ausztrál)
Rubljov (orosz)/Kyrgios (ausztrál, 28.)–Berrettini (olasz, 24.)/Popyrin (ausztrál)
Monfils (francia, 13.)/Shapovalov (kanadai)–Andújar (spanyol)
A. Zverev (német, 6.)–Schwartzman (argentin, 20.)/Sandgren (amerikai)

A NYOLCADDÖNTŐBEN
Oszaka (japán, 1.)/Gauff (amerikai)–Bencic (svájci, 13.)
Vekic (horvát, 23.)–Görges (német, 26.)
Townsend (amerikai)–Andreescu (kanadai, 15.)
Ahn (amerikai)–Mertens (belga, 25.)
Szvitolina (ukrán, 5.)–Keys (amerikai, 10.)
Konta (brit, 16.)–Ka. Plísková (cseh, 3.)
S. Williams (amerikai, 8.)–Martic (horvát, 22.)
Vang Csiang (kínai, 18.)–Barty (ausztrál, 2.)

NŐI PÁROS, 2. FORDULÓ (a 16 közé jutásért)
Babos, Mladenovic (magyar, francia, 1.)–Alekszandrova, Kalasnyikova (orosz, grúz) 6:1, 6:4
Dolehide, V. King (amerikaiak)–Dzsabur, Stollár (tunéziai, magyar) 6:4, 7:5