US Open: 67 nyerő és 26 ász sem volt elég Del Potro ellen

2018.09.04. 23:47
Juan Martín del Potro nagyon stabil és jó játékkal jutott be az elődöntőbe (Fotó: AFP)
A 2009-es US Open-bajnok Juan Martín del Potro négy játszmában, 6:7, 6:3, 7:6, 6:2-re legyőzte az amerikai John Isnert az amerikai nemzetközi teniszbajnokság férfi egyesének negyeddöntőjében. Az argentin kiválóság az elődöntőben a világelső Rafael Nadallal találkozik.

A 2009-es US Open-bajnok Juan Martín del Potro és a 2018-as wimbledoni bajnokságon elődöntőig jutó John Isner 12. alkalommal játszott egymással, Grand Slam-tornán viszont eddig csak egyszer találkoztak: az idei Roland Garros negyedik fordulójában az argentin három szettben nyert (6:4, 6:4, 6:4).

Isner most jobb esélyekkel szállt harcba, hiszen a világhírű szervajátékának sokkal inkább kedvező kemény borításon csaptak össze a felek, de így is csak egy szettet tudott rabolni Del Potrótól, aki a három és fél órás mérkőzésen bebizonyította, hogy jobb játékos a 210 centiméter magas amerikainál.

Az első szettben Del Potro 6:6-ig mindössze négy ki nem kényszerített hibát ütött, a tie-breakben viszont az egyik adogatása után fonák oldalon rontott, ami a játszmájába került: az 57 perces szett során kilenc ászt és 24 nyerőt ütő Isner egy minibrékkel 7–5-re megnyerte a rövidítést (6:7).

Az argentin játékos a második szettben a tökéletességet súrolva szervált, ráadásul Isner fizikai hullámvölgyét kihasználva sikerült hamar elvennie ellenfele adogatójátékát. Nem volt benne a játszmában, hogy Isner ebből a helyzetből felálljon, a második felvonásban összesen 15-ször rontott, miközben a dél-amerikai csak egyszer. Del Potro bő fél óra alatt megérdemelten egyenlített (6:3).

DEL POTRO STABILABB VOLT

John Isner 26 ásszal és 67 nyerővel, valamint 51 ki nem kényszerített hibával zárta a mérkőzést. Del Potro adatai mérsékeltebbek, főleg utóbbi mutatóban: 14 ász, 49 nyerő és mindössze 14 hiba 3 óra 30 perc alatt. Érdekesség, hogy bár az amerikai sokkal több fogadhatatlan szervát ütött, az első adogatásai mögött „csak” a labdamenetek 71 százalékát nyerte meg, míg Del Potro a 76 pontból 68-at, vagyis a 89 százalékát.

A harmadik szett végjátéka meghatározta a meccs kimenetelét, Isner ugyanis rengeteg energiát ölt abba, hogy megnyerje a rövidítést, de ez nem sikerült neki. Del Potro 7–4-gyel behúzta a tie-breaket – így 2–1-es szettelőnybe került –, majd a nagy hőség miatt beiktatott tízperces szünet után a negyedik játszma elején rögtön elvette Isner adogatását, kényelmes helyzetbe hozva magát.

Az amerikai 3:0-s hátrányban hárított két bréklabdát, majd 3:1-nél ő is eljutott egy bréklehetőségig, ám labdamenet közben könnyű hibát vétett – nem először a mérkőzésen… –, ezzel az utolsó esélye is elszállt a fordításra. Sőt, 5:2-nél adogatóként veszítette el a találkozót.

Del Potro a harmadik US Open-elődöntőjében a világelső Rafael Nadallal találkozik, aki éjszaka hatalmas, ötszettes küzdelemben legyőzte az osztrák Dominic Thiemet. Del Potro emlékezetes, de számára keserű véget érő meccset játszott Nadallal az idei wimbledoni bajnokság negyeddöntőjében, amelyben a spanyol öt játszmában győzött.

US OPEN, NEW YORK (53 000 000 dollár, kemény pálya)
FÉRFI EGYES, NEGYEDDÖNTŐ
Del Potro (argentin, 3.)–Isner (amerikai, 11.) 6:7 (5–7), 6:3, 7:6 (7–4), 6:2
Nadal (spanyol, 1.)–Thiem (osztrák, 9.) 0:6, 6:4, 7:5, 6:7 (4–7), 7:6 (7–5)

NŐI EGYES, NEGYEDDÖNTŐ
Sevastova (lett, 19.)–Stephens (amerikai, 3.) 6:2, 6:3
S. Williams (amerikai, 17.)–Ka. Plísková (cseh, 8.) 6:4, 6:3

NŐI PÁROS, NEGYEDDÖNTŐ
Babos, Mladenovic (magyar, francia, 2.)–Hradecká, Makarova (cseh, orosz, 6.) 7:6 (7–5), 6:2