Tenisz: Monfils rögvest kiesett; megvan Stollár ellenfele

MTI MTIMTI MTI
2018.09.25. 15:59
A második helyen kiemelt Caroline Wozniacki két sima szettben legyőzte a svéd Rebecca Petersont a kínai Vuhanban zajló kemény pályás női tenisztorna keddi, második fordulójában.

Ugyancsak továbbjutott a harmadikként rangsorolt német Angelique Kerber, de neki nem kellett végigjátszania a mérkőzést az amerikai Madison Keys ellen, aki a második szettben feladta a küzdelmet.

WTA-TORNA, VUHAN (2 746 000 dollár, kemény pálya)
Puig (Puerto Ricó-i)–Szasznovics (fehérorosz) 6:2, 6:2

Az orosz Vera Zvonarjova lesz Stollár Fanny ellenfele Taskentben. A világranglista 134. helyezettje – aki pályafutása legjobbjaként 2010 októberében második volt a rangsorban – kedden a harmadik helyen kiemelt szlovén Tamara Zidanseket győzte le két szettben, 75 perc alatt az első fordulóban.

Stollár hétfőn játszmahátrányból fordítva nyert a japán Nara Kurumi ellen.

A szabadkártyás Zvonarjova és a WTA-rangsorban 158. helyezett Stollár eddig egyszer találkozott egymással: augusztus 23-án az Amerikai nemzetközi bajnokság selejtezőjének második fordulójában az orosz teniszező 7:5, 6:2-re győzött.

Stollár az orosz Anna Blinkova oldalán párosban is elindult Taskentben. A magyar, orosz kettős az első körben kedden az első kiemelt Irina-Camelia Begu, Raluca Olaru román duó lépett pályára, s két szettben, 7:6, 6:4-re kikapott.

WTA-TORNA, TASKENT (250 000 dollár, kemény pálya)
EGYES, 1. FORDULÓ

Kozlova (ukrán)–Begu (román, 1.) 6:3, 6:2
Lapko (fehérorosz, 2.)–Jovanovszki (szerb) 6:1, 6:3
Zvonarjova (orosz)–Zidansek (szlovén, 3.) 6:1, 6:4
Rogyina (orosz, 7.)–Frech (lengyel) 7:5, 6:2

Az ötödik helyen kiemelt francia Gaël Monfils és a nyolcadikként rangsorolt amerikai Tennys Sandgren is az első fordulóban búcsúzott Csengtuban.

Monfilst a selejtezőből a főtáblára került dél-afrikai Lloyd George Harris verte meg kedden három játszmában, Sandgrent pedig a kazah Mihail Kukuskin búcsúztatta két szettben.

ATP 250-ES TORNA, CSENGTU (1 138 910 dollár, kemény pálya)

Harris (dél-afrikai)–Monfils (francia, 5.) 3:6, 6:2, 6:1
Ebden (ausztrál, 6.)–Donszkoj (orosz) 6:3, 6:4
Kukuskin (kazah)–Sandgren (amerikai, 8.) 6:4, 6:3
Fritz (amerikai)–Ceng Csun-hszin (tajvani) 3:6, 6:3, 6:4
Auger-Aliassime (kanadai)–Vu Ji-ping (kínai) 6:3, 6:7 (2–7), 6:1
Pospisil (kanadai)–Albot (moldovai) 6:3, 6:4
Bemelmans (belga)–M. Zverev (német) 6:3, 2:0-nál Zverev feladta.
Querrey (amerikai)–Pella (argentin) 7:6 (8–6), 6:1