Tenisz: Williamsek csatája – Venus–Serena a 2. fordulóban

2019.05.13. 20:24
A tizedik helyen kiemelt amerikai Serena Williams hétfőn győzelemmel mutatkozott be a római salakpályás tenisztorna női versenyének első fordulójában.

A volt világelső, jelenleg a rangsorban 11. amerikai játékos a selejtezőből főtáblára jutott svéd Rebecca Petersonnal találkozott (64.), és 1 óra 16 perc alatt diadalmaskodott.

Az egyéniben 23-szoros Grand Slam-tornagyőztes Serena Williams – aki a márciusi miami viadalon elszenvedett térdsérülése óta először lépett pályára – a második fordulóban nővérével, Venusszal találkozik, aki első körös összecsapásán a belga Elise Mertenst verte meg több mint háromórás csatában, a kilencedik meccslabdáját értékesítve (7:5, 3:6, 7:6).

A Williams nővérek a 31. egymás elleni mérkőzésükre készülnek. Az örökmérleg 18–12 Serena javára, aki korábban négyszer nyerte meg a római versenyt.

A férfiaknál a szerb színekben versenyző, vajdasági magyar Györe László két szettben bizonyult jobbnak a kazah Mihail Kukuskinnál. Györe a második fordulóban a 14. helyen kiemelt grúz Nikoloz Baszilasvilivel találkozik, aki vasárnap az első körben Fucsovics Mártont búcsúztatta.

WTA-TORNA, RÓMA (3 452 538 dollár, salak)