Tenisz: Wawrinka játszmaelőnyről kapott ki Dzumhurtól Genfben

2019.05.22. 22:51
A svájci Stan Wawrinka szettelőnyről kikapott Damir Dzumhurtól a genfi férfi tenisztorna nyolcaddöntőjében szerdán. Nikoloz Baszilasvili negyeddöntőbe jutott az ugyancsak 586 ezer euró összdíjazású, szintén salakpályás lyoni viadalon.

A második helyen kiemelt svájci Stan Wawrinka erőnyerőként nem játszott az első fordulóban, majd a 16 között 46 perc alatt nyerte meg az első szettet bosnyák riválisával szemben. A folytatásban azonban Dzumhur a második, majd a harmadik játszmában is kétszer brékelt, így fordított.

A viadalon az egyesben 4. kiemelt és címvédő Fucsovics Márton szerdán előbb egyesben, majd párosban is búcsúzott.

Szintén elköszönt a harmadik kiemelt chilei Cristian Garín, akit amúgy Fucsovics párostársa, a japán Daniel Taro ütött el a további küzdelmektől.

ATP 250-ES TORNA, GENF (586 140 euró, salak)

PÁROS, NEGYEDDÖNTŐ

Philipp Oswald, Divij Sharan (osztrák, indiai)–Fucsovics Márton, Daniel Taro (magyar, japán) 6:4, 3:6, 10–8 – döntő rövidítés

A világranglista 18. helyezettje, Nikoloz Baszilasvili a szerdai nyolcaddöntőben a selejtezőből szerencsés vesztesként főtáblára került francia Tristan Lamasine-t (270.) győzte le két játszmában. A grúz teniszező a negyeddöntőben a franciák rutinos játékosával, Jo-Wilfried Tsongával (85.) találkozik.

ATP 250-ES TORNA, LYON (586 140 euró, salak)

Baszilasvili (grúz , 1.)–Lamasine (francia) 7:5, 7:5
Bautista (spanyol, 2.)–Moutet (francia) 4:6, 6:4, 6:3
Shapovalov (kanadai, 3.)–Humbert (francia) 2:6, 7:6 (7–3), 6:2
Paire (francia)–Cuevas (uruguayi) 6:4, 6:3