Tenisz: Wawrinka a 16 között, Fucsovics szerdán játszik Rotterdamban

2019.02.11. 23:33
A Rotterdamban zajló 2.1 millió dollár összdíjazású kemény pályás férfi tenisztorna első fordulójában egyaránt győzelemmel kezdett Andreas Seppi, Mihail Kukuskin, a viadal 2015-ös győztese, Stan Wawrinka, valamint a 9. kiemelt Nikoloz Baszilasvili is.

A grúz továbbjutása azért is érdekes magyar szempontból, mert a viadalon szintén elinduló Fucsovics Márton első fordulós győzelme esetén vele találkozik majd a második körben.

A vasárnap még Szófiában döntőző Fucsovics minden bizonnyal szerdán kezd a holland tornán, miután a világranglistán eggyel mögötte, a 39. helyen álló Martin Klizan elleni mérkőzése nem szerepel a torna keddi hivatalos programjában – a szerdait pedig még nem adták ki a szervezők.

Fucsovics Baszilasvilivel ATP-torna főtábláján még nem találkozott, de selejtezőkön, challenger- és future-tornákon összefutott már vele, és ezeken a meccseken a magyar fiú felé billen a mérleg nyelve: kétszer legyőzte a grúzt, és egy alkalommal kikapott tőle.

ATP 500-AS TORNA, ROTTERDAM (2 098 480 dollár, kemény pálya)
1. FORDULÓ (a 16 közé jutásért)
Wawrinka (svájci)–Paire (francia) 7:6 (7–4), 6:1
Seppi (olasz)–Gojowczyk (német) 7:6 (7–3), 3:6, 6:2
Kukuskin (kazah)–Haase (holland) 6:2, 7:6 (7–4)
Baszilasvili (grúz, 9.)–Csung Hjon (dél-koreai) 4:6, 7:6 (7–1), 6:2

Barbora Strycová első fordulós győzelmével rajtolt el hétfőn a 916 ezer dollár összdíjazású dohai kemény pályás női tenisztorna.

A cseh játékos mindössze két játékot vesztett a világranglistán 406. helyen álló ománi Fatma al-Nabhani ellen, így alig több mint egy óra után lépett a következő körbe.

WTA-TORNA, DOHA (916 131 dollár, kemény pálya)
Strycová (cseh)–al-Nabhani (ománi) 6:1, 6:1