Tenisz: viszontagságos előzmények Balázs Attila sikere előtt

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2020.02.19. 09:54
Balázs Attila győzelmet ünnepelhetett Rióban (Fotó: Dömötör Csaba, archív)
Balázs Attila viszontagságos előzmények után jutott be a nyolcaddöntőbe kedden a Rio de Janeiróban zajló, 1.9 millió dollár (576 millió forint) összdíjazású salakpályás férfi tenisztornán.

A szerencsés vesztesként főtáblára került magyar – aki karriercsúccsal 106. a világranglistán – kedden bravúrral 6:4, 6:3-ra legyőzte a 2016-os bajnok uruguayi Pablo Cuevast (46.), majd elsőként a korábbi történésekről beszélt az MTI-nek:

„A második verseny, Buenos Aires után lebetegedtem, torokgyulladás miatt két-három napig nem is edzettem, és elég erőtlenül érkeztem ide, Rióba. A főtáblára jutásért iszonyúan rossz napot fogtam ki, akkor csengett le a betegség, ráadásul az ellenfelem nagyon jól játszott. Szerencsére mégis feljutottam a selejtezőből, és jól jött, hogy nem hétfőn kellett pályára lépni, kedden pedig már tudtam élni a lehetőségeimmel."

A 31 éves teniszező a Cuevas elleni meccsről elmondta, végig kiegyensúlyozottan tartotta a szerváját, és színvonalas csatában verte meg az uruguayit, aki salakon a világ egyik legjobbjának számít.

„Ma esti mérkőzésem lesz a centerpályán, próbálom megint kihozni magamból a maximumot. Kicsit fáradt vagyok, de ha tudok pihenni, akkor nem lesz gond a regenerálódással” – tette hozzá Balázs Attila, aki hétfőtől várhatóan már a top 100-ban lesz az ATP-rangsorban.

Az MTK játékosa a nyolcaddöntőben a 88. helyen álló brazil Thiago Monteiróval találkozik, aki kedden a negyedik kiemelt argentin Guido Pellát (26.) búcsúztatta. A meccs magyar idő szerint 23 óra körül kezdődik.

ATP 500-AS TORNA, RIO DE JANEIRO (1 915 485 dollár, salak)
1. FORDULÓ (NYOLCADDÖNTŐBE JUTÁSÉRT)

Thiem (osztrák, 1.)–Meligeni Alves (brazil) 6:2, 4:6, 6:1
Lajovics (szerb, 2.)–Cecchinato (olasz) 6:4, 6:7 (4–7), 6:1
Monteiro (brazil)–Pella (argentin, 4.) 5:7, 6:4, 7:6 (7–3)
Coric (horvát, 5.)–Lóndero (argentin) 7:6 (7–5), 7:5
Munar (spanyol)–Caruso (olasz) 7:5, 6:4
Sonego (olasz)–L. Mayer (argentin) 6:1, 5:7, 6:4
Domingues (portugál)–Gaio (olasz) 7:6 (10–8), 6:4
Mager (olasz)–Ruud (norvég, 8.) 7:6 (7–4), 7:5
Balázs Attila–Pablo Cuevas (uruguayi) 6:4, 6:3

A moldovai Radu Albot címvédőként már az első fordulóban búcsúzott a Delray Beach-i 673 ezer dollár (mintegy 186 millió forint) összdíjazású kemény pályás férfi tenisztornán kedden.

A nyolcadik helyen kiemelt játékos az első fordulóban az amerikai Jack Socktól kapott ki szettelőnyről. A 27 éves Sock 2017 novemberében a karriercsúcsot jelentő nyolcadik helyen állt a világranglistán, amelyen jelenleg nem jegyzik. A 30 éves Albot az 51. pozícióban található a rangsorban.

A torna első kiemeltje, az ausztrál Nick Kyrgios (21.) első fordulós mérkőzése előtt jobb karjának sérülésére hivatkozva visszalépett. Ellenfele, az amerikai Tommy Paul (70.) így a szerencsés vesztesként főtáblára jutó kolumbiai Daniel Elahi Galánnal (146.) találta szembe magát, akit sima meccsen legyőzött.

ATP 250-ES TORNA, DELRAY BEACH (673 655 dollár, kemény pálya)
1. FORDULÓ

Opelka (amerikai, 4.)–Gulbis (lett) 6:7 (5–7), 6:4, 7:6 (7–4)
Sock (amerikai)–Albot (moldovai, 8.) 3:6, 6:3, 7:6 (7–2)
Rubin (amerikai)–Jung (tajvani) 6:3, 4:3-nál Jung feladta

A szlovén Aljaz Bedene három szettben legyőzte az ötödik helyen kiemelt orosz Karen Hacsanovot a 769 ezer euró (mintegy 232 millió forint) összdíjazású kemény pályás marseille-i férfi tenisztorna első fordulójában.

Hacsanov (a világranglista 17. helyezettje) 38 perc alatt szettelőnybe került, de Bedene (47.) fordított, így bejutott a nyolcaddöntőbe. A mérkőzés 2 óra 23 percig tartott.

ATP 250-ES TORNA, MARSEILLE (769 670 euró, kemény pálya)