Tenisz: Nadal legyőzte Wawrinkát, Djokovics is továbbjutott

H. T./MTIH. T./MTI
2019.10.31. 21:36
A múlt heti bécsi viadalon győztes Dominic Thiem két sima szettben kikapott csütörtökön a bolgár Grigor Dimitrovtól, így a nyolcaddöntőben véget ért a menetelése az 5.8 millió euró (1.8 milliárd forint) összdíjazású, párizsi kemény pályás férfi tenisztornán. Novak Djokovics és Rafael Nadal is két játszmában nyert, így mindketten bejutottak a negyeddöntőbe.

Dimitrov a chilei Cristian Garínnal játszik a negyeddöntőben, a dél-amerikai játékos a francia Jérémy Chardyt búcsúztatta a 16 között.

A világelső Novak Djokovics két szettben győzte le a brit Kyle Edmundot, aki csak az első szettben tudta megszorítani szerb ellenfelét.

A hazai közönség előtt szereplő Jo-Wilfried Tsonga szetthátrányból nyert, Alexander Zverev pedig három játszmában kapott ki Denis Shapovalovtól.

Az este csúcsmeccsén Rafael Nadal két szettben legyőzte Stan Wawrinkát. A svájci korán elvesztette a saját adogatását az első játszmában, és hiába brékelhetett volna vissza 3:4-nél, nem sikerült neki. A második játszmában kulcsfontosságú pillanatban, 4:4-nél vette el ellenfele adogatását a spanyol, aki 6:4, 6:4-re nyert.

ATP 1000-ES TORNA, PÁRIZS (5 791 280 euró, kemény pálya)