Tenisz: Valkusz meccslabdáról bukott, Piros simán nyert

2019.04.29. 14:38
A világranglista 325. helyén álló Valkusz Máté számára az 1. forduló jelentette a végállomást az Ostravában zajló férfi Challenger-tornán, mivel a ranglistán jelenleg pont egy hellyel mögötte álló (326.) román Dragos Dima döntő szett rövidítésben legyőzte őt.

A 20 éves magyar játékos simán elbukta az első szettet, majd gyorsan egyenlített. A harmadik játszmában 5:3-nál, adogatóként meccslabdához jutott – de nem tudta befejezni az összecsapást (1:6, 6:3, 6:7).

Piros Zsombor (377.) nem sokkal később könnyed sikert aratott ezen a tornán, a hazai Václav Safráneket (329.) 6:2, 6:2-re győzte le, nem egészen egy óra alatt.

Balázs Attila (219.) az olasz Jannik Sinnerrel (298.) csapott össze az 1. fordulóban, és két szoros játszmában kikapott tőle (4:6, 6:7).