Tenisz: Thiem legyőzésével megvan Zverev harmadik Masters-sikere

2018.05.13. 20:09
Alexander Zverev először emelhette magasba a madridi Masters megnyeréséért járó kupát (Fotó: AFP)
A német Alexander Zverev két játszmában (6:4, 6:4) legyőzte az osztrák Dominic Thiemet a madridi salakpályás tenisztorna férfi egyesének döntőjében, ezzel elkönyvelte harmadik Masters-sikerét.

Dominic Thiem tavaly is döntőt játszhatott Madridban, ám akkor 7:6, 6:4-re kikapott Rafael Nadaltól. A 24 éves osztrák idén a negyeddöntőben legyőzte a spanyol klasszist – majd Kevin Andersont is kiejtette –, de a fináléban egy újabb kiváló salakpályás játékos, Alexander Zverev várt rá.

A német mindkét szett első játékában elvette Thiem szerváját, aki bréklabdáig sem jutott a mérkőzésen, amely 80 percig tartott. A találkozót többek között az Atlético Madrid labdarúgócsapatának két játékosa, Filipe Luís és Jan Oblak, valamint a Real Madrid korábbi kiválósága, Luís Figo is a helyszínen tekintette meg.

Zverev a 2017-es római és montreali 1000-es verseny megnyerése után begyűjtötte pályafutása harmadik Masters-trófeáját, míg összességében a nyolcadik tornagyőzelmét aratta.

ATP 1000-ES TORNA, MADRID (6 200 860 euró, salak)