Tenisz: Stollár Fanny nem jutott be a négy közé Taskentben

2018.09.27. 14:31
Stollár Fanny három játszmában, 3:6, 6:2, 6:1-re kikapott az orosz Margarita Gaszparjantól a taskenti kemény pályás tenisztorna negyeddöntőjében.

A magyar lány az első játszmában nagyon agresszíven és többnyire pontosan játszott – a nyerő ütések számát tekintve az első felvonást követően 16–3-ra vezetett –, így 41 perc után megérdemelten került szettelőnybe (6:3). A második szettben sajnos túlsúlyba kerültek a hibák Stollárnál, aki az első adogatásait sem tudta beütni olyan százalékban, mint az első játszmában, ami Gaszparjan egyenlítését eredményezte (2:6).

A döntő szett hosszúra nyúlt első játékában Stollár három bréklabdája egyikét sem tudta kihasználni, ami miatt láthatóan frusztrálttá vált, s ezt az érzést a folytatásban nem tudta legyűrni magában. Egy-egy után már csak az orosz nyert gémet, aki 5:1-nél – egy bréklabda hárítását követően – a 10. ászával befejezte a meccset (1:6).

A találkozó 1 óra 56 percig tartott.

WTA-TORNA, TASKENT (250 000 dollár, kemény pálya)
EGYES, NEGYEDDÖNTŐ (ÁGRAJZ SZERINT)
Kozlova (ukrán)–Schmiedlová (szlovák, 6.) 6:3, 6:2
Potapova (orosz)–Jakupovic (szlovén, 8.) 7:5, 2:6, 6:1
Gaszparjan (orosz)–Stollár (magyar) 3:6, 6:2, 6:1

Barthel (német)–Lapko (fehérorosz, 2.) 6:3, 7:5

WTA-TORNA, VUHAN (2 746 000 dollár, kemény pálya)
Szabalenka (fehérorosz)–Cibulková (szlovák) 7:5, 6:3
Barty (ausztrál, 16.)–Pavljucsenkova (orosz) 6:2, 5:7, 6:4
Kontaveit (észt)–Siniaková (cseh) 6:4, 6:4
Vang Csiang (kínai)–Puig (Puerto Ricó-i) 6:3, 6:1

PÁROS, NEGYEDDÖNTŐ
Aojama, Marozava (japán, fehérorosz)–Babos, Mladenovic (magyar, francia, 1.) 6:2, 7:5

ATP 250-ES TORNA, CSENGTU (1 138 910 dollár, kemény pálya)