Tenisz: a nyolcaddöntőben búcsúzott Stollár Hollandiában

2018.06.14. 12:50
Stollár Fanny nem jutott be a hollandiai női tenisztorna negyeddöntőjébe, mivel egy szoros és egy sima játszmában kikapott Alison Riske-től.

A világranglistán mintegy 100 hellyel hátrébb (63., ill. 161.) álló magyar lány kezdte jobban a meccset, 2:0-ra és 3:1-re is vezetett, de Riske mind a kétszer egyből visszabrékelt, s 3:3-nál egyenlített. Az amerikai 4:4-nél elvette Stollár adogatását és a szettért szerválhatott, de ezzel a lehetőséggel nem élt, a játszma aztán rövidítésbe torkollott. Itt már nem volt sok kérdés, 3–0-s Riske-előnynél Stollárnak a becsületpont összejött, több labdamenetet viszont már nem nyert (6:7, 1–7).

A folytatásban is lendületben maradt az ellenfél, rögvest brékelte Fannyt, majd 15:40-ről hozta adogatását, így 3:0-ra ellépett. A 19 éves magyar játékos a következő két szervajátékát megnyerte, Riske viszont 5:2-es előnyénél a negyedik meccslabdájával már élt (2:6).

WTA-TORNA, ’S-HERTOGENBOSCH (250 000 euró, fű)