Tenisz: Raonic szerváira Nadal sem találta az ellenszert

2017.01.06. 13:37
A címvédő Milos Raonic három játszmában (4:6, 6:3, 6:4) megverte a spanyol Rafael Nadalt a brisbane-i kemény pályás férfi tenisztorna negyeddöntőjében.

Az első szettet a hatodik játszmalabdáját kihasználva még Nadal nyerte meg, a másodikat azonban már Raonic, aki 4:6, 3:3 után sorozatban öt játékot húzott be, ezzel nemcsak egyenlített, de a döntő szettben brékelőnybe került.

A spanyol játékos számára innen már nem volt visszaút, a harmadik játszmában az egyetlen bréklehetőségét nem tudta kihasználni. Raonic 23 ászt ütött, és pályafutása során másodszor győzte le Nadalt, akitől korábban hatszor kikapott.

A címvédő kanadai mellett a felső ágon a bolgár Grigor Dimitrov jutott be az elődöntőbe, míg a tábla másik felében a japán Nisikori Kei és a svájci Stan Wawrinka csap össze a fináléba kerülésért.

A hölgyek versenyein a nem kiemelt játékosok közül a francia Alizé Cornet, az amerikai Lauren Davis és a cseh Katerina Siniaková is döntőt játszhat.

ATP 250-ES TORNA, BRISBANE (495 630 dollár, kemény pálya)