Tenisz: Piros negyeddöntős, Balázs kiesett Cordenonsban

2019.08.15. 18:01
Piros Zsombor negyeddöntős (Fotó: Zádor Péter)
Piros Zsombor negyeddöntőbe jutott, Balázs Attila ugyanakkor búcsúzott az olaszországi Cordenonsban zajló 69 ezer euró (22.5 millió forint) összdíjazású salakpályás férfi tenisztornán.

Piros (448. a világranglistán) – a magyar szövetség Facebook-oldala szerint – sorozatban második challengerversenyén jutott negyeddöntőbe: csütörtökön a szlovén Blaz Kavcic (243.) ellen szetthátrányból fordítva 1 óra 59 perc alatt győzött 1:6, 6:3, 6:3-ra. A magyar teniszező a nyolc között a 2. kiemelt szlovák Andrej Martinnal (136.) vagy a brazil Thiago Seyboth Wilddel (373.) találkozik.

A harmadikként rangsorolt Balázs Attila (139.) a nyolcaddöntőben az argentin Francisco Cerundolóval (292.) csapott össze, és három játszmában, 3:6, 6:3, 6:2-re kikapott riválisától.

A két magyar párosban is pályára lépett volna, ám visszaléptek.