Tenisz: nincs álomdöntő, Coric újra megtréfálta Federert

2018.10.13. 15:29
Roger Federer sokat hibázott, Borna Coric megbüntette (Fotó: AFP)
A horvát Borna Coric lesz Novak Djokovics ellenfele a sanghaji férfi tenisztorna döntőjében, mivel két szettben legyőzte a svájci Roger Federert.

A két játékos korábban háromszor csapott össze egymással, és bár 2015-ben Dubaiban, valamint idén Indian Wellsben még Federer nyert (utóbbit döntő szettben), a hallei fináléban már Coric örülhetett (szintén három játszmában).

Nem indult jól a meccs a Danyiil Medvegyevet és Roberto Bautista Agutot is döntő szettben legyőző, Nisikori Kei ellen két szoros játszmában továbbjutó Federer számára, hiszen rögvest az első adogatásánál 0:40-et mutatott az eredményjelző, Coric pedig a harmadik bréklabdájával már élt is.

A 22. születésnapját novemberben ünneplő horvát játékos pedig rendkívül jól adogatott, a címvédő svájci még három megnyert labdamenetig sem jutott el fogadóként, így bő fél óra után Coricé lett az első szett (6:4).

A második felvonás egészen hasonlóan indult, Federer első adogatásánál a második bréklabdájával élve előnybe került Coric, aki továbbra is stabilan hozta szerváit, nem úgy a svájci, aki 3:1-es és 4:2-es hátrányánál is bréklabdát kellett, hogy hárítson. Ezeket megtette, de a visszabrékre nem volt esélye, Coric pedig a legszorosabban, 15:30-cal induló adogatását is behúzta végül a meccs lezárásaként (6:4).

Coric karrierje ötödik ATP-torna-döntőjére készül, és bár az első kettőt még elbukta Stan Wawrinka és Federico Delbonis ellen 2016-ban, tavaly Philipp Kohlschreiber ellen (döntő szettben) megszerezte első tornagyőzelmét, majd ahogy fentebb említettük, idén Halléban is nyert.

A másik ágon Alexander Zverev ellen könnyedén nyerő Novak Djokovics „picit” rutinosabb finalistának számít, ő az eddigi 102 döntőjéből 71-et nyert meg.

A hetet 6900 ponttal kezdő Federer a vereségével 6260-nal áll hétfőtől a világranglistán, Djokovics pedig a fináléba jutásával már biztosan legalább 7045-tel fog – sikere esetén 7445-tel –, így a szerb feljön a második helyre, Rafael Nadal (7660) nyakára!

A tiencsini női tornán az első helyen rangsorolt cseh Karolina Plísková és a másodikként kiemelt francia Caroline Garcia vívja a döntőt.

ATP 1000-ES TORNA, SANGHAJ (9 219 970 dollár, kemény pálya)