Tenisz: Nadal kiküzdötte, visszavágott az idei mumusának

2015.08.02. 16:00
Rafael Nadal 67. tornagyőzelmét aratta (Fotó: AFP)
A korábbi világelső spanyol Rafael Nadal nyerte meg a hamburgi férfi tenisztornát, miután a döntőben 7:5, 7:5-re legyőzte az olasz Fabio Fogninit.

Érdekesség, hogy bár a két játékos egymás elleni mérlege természetesen Nadal felé billent (4–2), az idén mind a két alkalommal az olasz nyert, ráadásul mindkét összecsapást a salakkirály kedvenc borításán. Rajta kívül egy éven belül kétszer egyedül Novak Djokovics tudta megverni a spanyolt salakon.

Harmadszor azonban Fognininek már nem jött össze, a négy brékkel induló összecsapás első szettjének végén 6:5-ös előnyénél brékelt Nadal, majd 3:1-re ellépett a második felvonásban. Ezt elképesztő brékhullám követte, egyedül egy Fognini-adogatás volt sikeres, és 5:4-es előnyénél az olasznak két labdája volt az egyenlítéshez.

Nadal azonban innen fordított, sőt, három fogadópont ellenére hozta az adogatását is, majd ismét brékelt. A spanyol klasszis pályafutása 96. ATP-döntőjéből a 67.-et nyerte meg, salakon még brutálisabb a mérlege, 55 fináléból 47-en győzött.

Az osztrák Dominic Thiem nyerte meg a Gstaadban rendezett teniszviadalt, a döntőben egy szorosabb és egy sima szettben legyőzte a belga David Goffint. Thiem kifejezetten jó formába lendült az elmúlt időszakban, hiszen május vége óta ez már a harmadik tornagyőzelme volt.

Sorozatban harmadszor is John Isner győzelmével ért véget az atlantai kemény pályás torna, miután az amerikai óriás 6:3, 6:3-ra megverte a döntőben a ciprusi Markosz Bagdatiszt. Isner a tizedik ATP-tornagyőzelmét aratta, ezt megelőzően szintén Atlantában tudott diadalmaskodni. Bagdatisz sorozatban a negyedik fináléját veszítette el, bár az atlantai teljesítményével így is elégedett lehet, hiszen 2011 októbere után játszhatott újra ATP-döntőt.

Bakiban két „elsőbálozó” döntőzött, az 20 éves orosz Margarita Gaszparjan három szettben múlta felül a 21 éves román Patricia Maria Tiget, így utóbbi továbbra is vár első WTA-sikerére.

ATP 500-AS TORNA, HAMBURG (1 407 960 euró, salak)