Tenisz: Nadal magabiztos sikerrel döntős Monte-Carlóban

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2018.04.21. 17:28
Rafael Nadal otthon érzi magát Monacóban (Fotó: AFP)
A világelső Rafael Nadal döntőbe jutott a 4.9 millió euró (1.5 milliárd forint) összdíjazású monte-carlói salakpályás férfi tenisztornán. A spanyol játékos Nisikori Kejjel küzd meg a vasárnapi fináléban.

A tízszeres monacói bajnok, címvédő spanyol játékos a szombati elődöntőben kiválóan kezdett Grigor Dimitrov ellen, 3:0 után azonban a bolgár is hasonló játékkal állt elő, ő is elvette ellenfele adogatását és egyenlített. Nadal végül nagy küzdelmek árán húzta be az első szettet, hogy aztán a másodikban szinte esélyt se adva ellenfelének, 1 óra 36 perc alatt legyőzze a negyedikként rangsorolt Dimitrovot.

Nadal a vasárnapi döntőben Nisikori Kejjel küzdhet meg a 11. monacói bajnoki címéért. A japán játékos a szombati második elődöntőben három játszmában bizonyult jobbnak a harmadik helyen rangsorolt német Alexander Zverevnél.

ATP 1000-ES TORNA, MONTE-CARLO (4 872 105 euró, salak)