Tenisz: Halep magabiztosan győzött, ő is elődöntős

MTI MTIMTI MTI
2020.08.14. 20:50
Az első helyen kiemelt román Simona Halep pénteken magabiztosan jutott elődöntőbe a 225 ezer dollár (66 millió forint) összdíjazású prágai salakpályás női tenisztornán.

A világranglista második helyezettje a negyeddöntőben egy óra alatt kerekedett a lengyel Magdalena Frech (174.) fölé. A találkozón Halep egyszer veszítette el saját adogatását, miközben hatszor vette el riválisa szervagémjét.

Korábban a harmadik helyen kiemelt Elise Mertens is továbbjutott: a belga játékost nagy csatára kényszerítette kanadai ellenfele, a világranglistán jelenleg csak 330. Eugénie Bouchard, aki a második szettet simán megnyerte, de az elsőben és a harmadikban is „tűzközelben” volt. A találkozó 2 óra 19 percig tartott.

WTA-TORNA, PRÁGA (225 000 dollár, salak)
Negyeddöntő

Halep (román, 1.)–Frech (lengyel) 6:2, 6:0
Begu (román)–Sorribes Tormo (spanyol) 6:2, 0-1-nél eső, majd a sötétedés miatt félbeszakadt
Mertens (belga, 3.)–Bouchard (kanadai) 6:4, 1:6, 6:4
Kr. Plísková (cseh)–Bogdan (román) 2:5-nél Bogdan feladta