Tenisz: jöhet a 39. – Federer és Nadal ismét egymás ellen

2019.03.16. 00:03
Roger Federer 12–1-re módosította az idei mérlegét (Fotó: Twitter)
Roger Federer 1 óra 13 perc alatt, két játszmában (6:4, 6:4) legyőzte a lengyel Hubert Hurkaczot az Indian Wells-i kemény pályás Masters-torna negyeddöntőjében. A 37 esztendős svájci teniszező a döntőbe jutásért Rafael Nadallal küzd majd meg, aki nagy csatában, nem sokkal kevesebb mint két és fél órás meccsen múlta felül az orosz Karen Hacsanovot.

Az ötszörös Indian Wells-i bajnok Federer az ATP Touron játszott 1453. meccsén másodszor küzdött meg lengyel ellenféllel. És ahogy a 2013-as római salakpályás 1000-es verseny negyeddöntőjében Jerzy Janowiczot, úgy Hubert Hurkaczot is két szettben verte meg.

A svájci az első játszmában 2:2-nél, a másodikban 1:1-nél brékelte Hurkaczot, aki a második felvonásban 3:2-es hátránynál eljutott egy bréklabdáig, de azt Federer csodás elütéssel hárította – ez volt 24 nyerő ütésének egyike. A 22 éves lengyel fiú egyébként élete első Masters-negyeddöntőjét játszotta, a nyolc közé vezető úton három kiemeltet (Lucas Pouille, Nisikori Kei, Denis Shapovalov) is legyőzött.

A svájci 6:4, 5:4-nél bréklabdát hárítva fejezte be a mérkőzést.

Federer 12. alkalommal jutott be az Indian Wells-i 1000-es viadal elődöntőjébe, amelyben nagy riválisával, Rafael Nadallal játszik – 39-edszer.

A spanyol az orosz Karen Hacsanovot verte meg két szoros játszmában, 7:6, 7:6-ra, ezzel 6–0-ra módosította vele szemben az örökmérlegét. Az első szettben Hacsanov 4:5-nél még „túlélt” négy játszmalabdát, a rövidítésben azonban Nadal nem kegyelmezett.

A második felvonás elején a salakkirály ápolást kért, majd megnyerte a következő fogadójátékát, de nem tudta „mellétenni” a sajátját (3:3), sőt 5:4-es hátrányban adogatóként neki kellett szettlabdát hárítania. Az orosz ismét eljutott a rövidítésig, ám ott Nadal megint csúcsminőségű teniszt játszott, és 2–2 után sorozatban megnyert öt ponttal lezárta a 2 óra 16 percig tartó mérkőzést.

Rafael Nadal akkor játszott a legjobban Karen Hacsanov ellen, amikor a leginkább kellett

A svájci és a spanyol klasszis szombaton a 39. meccsét vívja egymással, az örökmérleg Nadal szempontjából kedvezőbb (23–15), a legutóbbi öt csörtéjüket azonban Federer nyerte. Tavaly nem játszottak egymással. A Masters-tornákon rendezett mérkőzéseket tekintve Nadal vezet 12–7-re, az összes kemény pályás találkozójukat figyelembe véve viszont Federer 11–9-re. Az Indian Wells-i egyenleg 2–1 a svájcinak.

ATP 1000-ES TORNA, INDIAN WELLS (9 314 875 dollár, kemény pálya)