Tenisz: Gálfi búcsúzott, Raonic és Wawrinka is kikapott

MTI MTIMTI MTI
2017.01.07. 14:46
Gálfi Dalma kiesett a 226 ezer dollár (66 millió forint) összdíjazású hobarti női kemény pályás tenisztorna selejtezőjének második fordulójában.

Az esemény honlapja szerint a 18 éves magyar játékos szombaton két sima játszmában, 6:1, 6:1-re kapott ki a belga Elise Mertenstől.

A világranglistán 160., tavaly junior US Open-bajnok Gálfi mindössze 44 perc alatt vesztett a rangsorban 124. ellenfelével szemben.

A harmadik helyen kiemelt Karolina Plísková nyerte meg a brisbane-i kemény pályás tenisztorna női versenyét. A szombati fináléban a cseh játékos két sima játszmában győzött a francia Alize Cornet ellen. A tavalyi US Openen döntős Plísková pályafutása hetedik tornadiadalát aratta.

A férfiaknál mindkét elődöntő meglepetést hozott: az első helyen kiemelt kanadai Milos Raonicot a bolgár Grigor Dimitrov, míg a másodikként rangsorolt svájci Stan Wawrinkát a japán Nisikori Kei búcsúztatta két szettben.

Katerina Siniaková zárt az élen a kínai Sencsenben rendezett viadalon. A cseh játékos pályafutása első tornagyőzelmének örülhetett, miután a szombati fináléban két játszmában felülmúlta a nyolcadik helyen kiemelt amerikai Alison Riskét.

Az új-zélandi Aucklandben Lauren Davis bizonyult a legjobbnak, az amerikai játékos szintén pályafutása első tornagyőzelmét ünnepelhette – a szombati döntőben két sima játszmában megverte a nyolcadik helyen rangsorolt horvát Ana Konjuhot.

WTA-TORNA, BRISBANE (890 100 dollár, kemény pálya)