Tenisz: Fucsovics nyert, Babos kiesett az első fordulóban

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2018.01.08. 06:53
Fucsovics Márton jól kezdett Canberrában (Fotó: Koncz György – archív)
Fucsovics Márton két játszmában legyőzte a tunéziai Malek Dzsazirit a canberrai challengertorna hétfői versenynapján, míg Babos Tímea két szettben kikapott az ukrán Leszja Curenkótól a hobarti WTA-tornán, ugyancsak az első fordulóban.

CANBERRA. A hatodik helyen kiemelt Fucsovics Márton a torna három nem kiemelt top százas játékosa egyikét kapta első ellenfélül, de így is végig kézben tartotta a mérkőzést, és a 33 éves tunéziai Malek Dzsaziri a számára kedvezőtlennek ígérkező végkifejlet előtt, rosszullét miatt feladta az egyoldalú meccset.

A legfrissebb világranglisták élcsoportját ide kattintva tekintheti meg!

„Ez jól ment. Az első pár játékban még meg kellett szoknom a pályát és a labdát, de aztán már el mertem engedni az ütéseket, és éreztem, hogy én vagyok a jobb. Sajnálom, hogy a végén rosszullét fogta el, jobbulást kívánok neki” – értékelt Facebook-oldalán a 25 éves, a világranglistán 85. magyar teniszező, hozzátéve, labdaéhsége megvan, egyben érzi a játékát, és „jöhet a következő”.

Fucsovics a nyolcaddöntőben a kínai Csö Livel (272.) vagy a hazai közönség előtt szereplő, selejtezőből érkezett Harry Bourchierrel (533.) találkozik.

ATP-CHALLENGERVERSENY, CANBERRA (75 000 dollár, kemény pálya)
1. FORDULÓ (a 16 közé jutásért)

Fucsovics Márton (6.)–Malek Dzsaziri (tunéziai) 6:2, 5:1-nél Dzsaziri feladta

HOBART. Babos Tímea rögtön az első gémben elcsente ellenfele szervagémjét Hobartban, azonban Leszja Curenko gyorsan visszabrékelt, majd sokkal jobb adogatásainak köszönhetően, nagy csatában hozta az első játszmát – a rövidítésben 5–0-val irányt szabva az eseményeknek. Babos adogatójátéka a második szettre sem javult fel; a magyar teniszező idegesen játszott, és ellenfele ezt kihasználva sima végjátékkal nyerte meg az 1:44 órás mérkőzést.

A magyar teniszező legközelebb a jövő hétfőn rajtoló Australian Openen lép pályára.

WTA-TORNA, HOBART (226 750 dollár, kemény pálya)
1. FORDULÓ
(a 16 közé jutásért)
Leszja Curenko (ukrán, 5.)–Babos Tímea 7:6 (7–2), 6:2

AUCKLAND. A négyszeres bajnok David Ferrer bejutott a második fordulóba. A 35 éves spanyol játékos hétfőn a 17 évvel fiatalabb kínai Vu Je-pinget verte meg, aki vezeti a junior világranglistát.

ATP 250-ES TORNA, AUCKLAND (561 345 dollár, kemény pálya)
1. forduló (a 16 közé jutásért)

Bautista (spanyol, 5.)–Venus (ausztrál) 6:2, 6:1
Ferrer (spanyol, 7.)–Vu Je-ping (kínai) 7:6 (9–7), 6:4
Sousa (portugál)–Young (amerikai) 6:7 (8–10), 6:4, 6:2
Hacsanov (orosz)–Szugita (japán) 6:1, 3:6, 6:4
Shapovalov (kanadai)–Dutra Silva (brazil) 6:3, 6:2

SYDNEY. A US Openen címvédő Sloane Stephens sima vereséggel kezdett a nőknél. Az amerikai játékos mindössze három gémet nyert meg hétfőn a selejtezőből érkezett olasz Camila Giorgi ellen. A 24 éves Stephens egyetlen meccset sem nyert meg az amerikai nyílt bajnokságon aratott diadala óta.

ATP 250-ES TORNA, SYDNEY (528 910 dollár, kemény pálya)

Mannarino (francia, 5.)–Donszkoj (orosz) 5:7, 7:5, 6:4
Medvegyev (orosz)–Kohlschreiber (német, 6.) 6:2, 6:3
Berankis (litván)–Bolt (ausztrál) 5:7, 7:5, 6:4
Millman (ausztrál)–Popyrin (ausztrál) 7:6 (7–4), 6:0

WTA-TORNA, SYDNEY (733 900 dollár, kemény pálya)

Giorgi (olasz)–Stephens (amerikai, 6.) 6:3, 6:0
Cibulková (szlovák)–Sevastova (lett, 8.) 6:3, 6:1
Bertens (holland)–Ahn (amerikai) 6:2, 6:4
Strycová (cseh)–Kaszatkina (orosz) 7:5, 1:6, 6:4