Tenisz: Fucsovics nem jutott be a nyolc közé Umagban

MTI MTIMTI MTI
2018.07.19. 21:52
Marco Trungelliti útját állta Fucsovics Mártonnak
Fucsovics Márton szettelőnyről kikapott, így nem jutott be a legjobb nyolc közé a horvátországi Umagban zajló 501 ezer euró (161.3 millió forint) összdíjazású, salakpályás férfi tenisztornán.

BALÁZS NEGYEDDÖNTŐS
Balázs Attila (160.) 6:3, 6:4-re megverte a spanyol Nicola Kuhnt (368.) a hollandiai ATP Challenger-torna második körében. A legjobb nyolc között a német Maden (138.) lesz Balázs ellenfele.

A világranglistán 51. magyar játékos a rangsorban 188. Marco Trungellitivel találkozott a csütörtöki nyolcaddöntőben. A 26 esztendős Fucsovics argentin riválisa második adogatását vette el, ám a két évvel idősebb Trungelliti rögtön visszabrékelt. Ezt követően mindketten hozták a saját adogatásukat, egészen a magyar teniszező 6:5-ös előnyéig, amikor is Fucsovics brékelni tudott, így 51 perc után előnybe került.

A második játszmában Fucsovics elvesztette második adogató játékát, innentől pedig egyikük sem hibázott szervagémet, így Trungelliti újabb 50 perc alatt egyenlített.

A döntő szettben ismét elbukta második szervajátékát Fucsovics, majd a következőt sem tudta kihasználni, míg az argentin magabiztosan szervált. Ennek nyomán a záró felvonást 42 perc, míg a mérkőzést 2:23 óra alatt nyerte meg, és negyeddöntőbe jutott.

ATP 250-ES TORNA, UMAG (501 345 euró, salak)