Tenisz: Fucsovics nagy csatában jutott negyeddöntőbe

2018.05.23. 19:40
Fucsovics Márton másfél óra alatt legyőzte Tiafoe-t (Fotó: Twitter/HUNtennis)
Fucsovics Márton bejutott a svájci salakpályás tenisztorna negyeddöntőjébe, mivel a 16 között két szoros szettben legyőzte az amerikai Frances Tiafoe-t. Ellenfele a háromszoros Grand Slam-torna-győztes Stan Wawrinka lesz.

A két játékost csupán egy pozíció választja el egymástól a világranglistán a 26 éves magyar a 60., a 20 éves amerikai a 61. helyen áll jelenleg.

A meccset Fucsovics sikeres fogadójátékkal kezdte (1:0), de ellenfele ezt követően sorozatban három gémet nyert meg (1:3). A magyar játékos viszont ennél jobban nem engedte el ellenfelét, egy újabb bréket követően egyenlített, és a rövidítésig egyikük sem hibázott. Itt Fucsovicsé volt az első minibrék, s bár 5–4-es előnyénél csak az egyik szerváját tudta hozni, 6–5-nél fogadóként lezárta a szettet (7:6, 7–5).

A második felvonásban 4:4-ig mindketten magabiztosan hozták a szervájukat, ekkor azonban Tiafoe 0:40-nél három bréklabdához jutott. És Fucsovics mindet hárítva megfordította a gémet! Sőt, lendületből két meccslabdához jutott fogadóként, és másfél óra alatt be is fejezte az összecsapást (6:4).

A háromszoros Grand Slam-torna-győztes svájci Stan Wawrinka lesz Fucsovics Márton ellenfele a negyeddöntőben, mivel két szettben legyőzte az amerikai Jared Donaldsont. A 33 éves Wawrinka az első szettben 3:2-es előnyénél brékelte le ellenfelét, és bár 5:3-nál fogadóként két játszmalabdát még kihagyott, adogatóként már lezárta a szettet (6:3). A világranglistán a 25. helyen álló svájci a második felvonásban 3:3 után vette el ellenfele szervajátékát, és két sima adogatást követően továbbjutott (6:4).

A második helyen kiemelt olasz Fabio Fognini, és honfitársa, a hetedikként rangsorolt Andreas Seppi is továbbjutott.

ATP 250-ES TORNA, GENF (501 345 euró, salak)

A NEGYEDDÖNTŐBEN
Wawrinka (svájci, 3.)–Fucsovics (magyar)

A harmadik helyen kiemelt amerikai Jack Sock a nyolcaddöntőben búcsúzott Lyonban. A világranglista 15. helyezettjét honfitársa, Taylor Harry Fritz győzte le egy szoros és egy sima szettben szerdán.

ATP 250-ES TORNA, LYON (501 345 euró, salak)

Isner (amerikai, 2.)–Albot (moldovai) 7:6 (7–3), 6:3
Fritz (amerikai)–Sock (amerikai, 3.) 7:6 (8–6), 6:2
Lajovics (szerb)–Horansky (szlovák) 6:4, 7:5
Kukuskin (kazah)–Coria (argentin) 6:2, 6:3
Norrie (brit)–Marterer (német) 6:1, 6:4
Simon (francia)–De Loore (belga) 7:6 (7–3), 6:2

Stollár Fanny két sima játszmában, 6:3, 6:3-ra legyőzte a brit Heather Watsont a nürnbergi torna második fordulójában, ezzel bejutott a legjobb nyolc közé.

A 19 éves magyar lány az első szettben hamar brékelőnybe került (2:0), de ez nem sokáig tartott ki, mert utána egyből semmire elveszítette az adogatását. Aztán 4:3-nál ismét elvette Watson szerváját, majd egy love game-mel lezárta a szettet (6:3).

A második felvonást Stollár 4:1-gyel kezdte, innen a világranglista 86. helyén álló Watson feljött 4:3-ra, utána azonban a magyar lány már pontot sem engedett neki (6:3). A mérkőzés mindössze 62 percig tartott.

A selejtezőből induló Stollár (203.) pályafutása első WTA-negyeddöntőjében a nyolcadik kiemelt cseh Katerina Siniakovával (57.) vagy a paraguayi Verónica Cepede Royggal (87.) találkozik – ez utóbbi meccs az esőzés miatt félbeszakadt, és csak csütörtökön fejezik be.

WTA-TORNA, NÜRNBERG (250 000 dollár, salak)
Stollár (magyar)–Watson (brit) 6:3, 6:3
Siniakovával (cseh, 8.)–Cepede Royg (paraguayi) 7:5-nél esőzés miatt félbeszakadt