Tenisz: Fucsovics kettő, Babos egy helyet javított a világranglistán

MTI MTIMTI MTI
2019.07.15. 09:36
Fucsovics Márton két helyet javítva legutóbbi pozícióján a 49. a férfi teniszezők legfrissebb világranglistáján. A hétfőn kiadott rangsort továbbra is Novak Djokovics vezeti, aki vasárnap megvédte címét Wimbledonban. A nőknél továbbra is az ausztrál Ashleigh Barty áll az élen, Babos Tímea egy helyet javítva a 124., párosban egyet rontva a harmadik helyet foglalja el.

A ranglista közvetlen élcsoportjában nem történt változás: a szerb mögött a Roland Garros-győztes spanyol Rafael Nadal a második, a vasárnapi finálé vesztese, a svájci Roger Federer pedig a harmadik.

A füves pályás Grand Slam-torna egyik legnagyobb nyertese a spanyol Roberto Bautista Agut volt, aki elődöntős szereplésének köszönhetően a 22.-ről a 13. helyre lépett előre.

FÉRFI VILÁGRANGLISTA (zárójelben a legutóbbi helyezés)
...208. (203.) Balázs Attila 241

A wimbledoni bajnokság után továbbra is az ausztrál Ashleigh Barty vezeti a női teniszezők világranglistáját. Babos Tímea egyesben egy helyet javítva a 124., párosban egy helyet rontva a harmadik.

A füves pályás Grand Slam-tornát megnyerő román Simona Halep – aki korábban már vezette a rangsort – a hetedikről feljött a negyedik helyre, míg a címvédőként már a második fordulóban kieső német Angelique Kerber az ötödikről a 13. helyre csúszott vissza.

A wimbledoni női torna nagy felfedezettje, a 15 éves amerikai Cori Gauff – aki a selejtezőből a nyolcaddöntőig jutott – 172 helyet ugrott előre, így jelenleg a 141.

NŐI VILÁGRANGLISTA (zárójelben a legutóbbi helyezés)