Tenisz: Fucsovics három meccslabdáról fordítva nyert Stuttgartban

2019.06.12. 16:47
Fucsovics nagy csatában, döntő szettben győzött (Fotó: AFP)
Fucsovics Márton bejutott a stuttgarti férfi tenisztorna negyeddöntőjébe, mivel döntő szettben legyőzte a 4. helyen kiemelt grúz Nikoloz Baszilasvilit.

Az esőzés miatt a tervezetnél jóval később, csak délután fél háromkor vette kezdetét a két játékos idei negyedik összecsapása – Rotterdamban és Monte-Carlóban Fucsovics, Rómában Baszilasvili örülhetett.

Stuttgartban a magyar fiú kezdett jobban, a negyedik fogadóesélyét értékesítve 2:0-ra vezetett, de rögvest visszavette elveszített játékát a grúz, majd öt bréklabdát hárítva egyenlített is. Ezt követően már csak Baszilasvilinek volt esélye ellenfele adogatásánál, ám ekkor Fucsovics is fordítani tudott, így végül jöhetett a rövidítés, amelyben a grúz örülhetett (6:7, 4–7).

A második felvonás első játékát is behúzta a világranglista 14. helyezettje (0:1), ezt követően viszont egyhuzamban öt gémet nyert meg a magyar (5:1), s bár fogadóként két szettlabdát még veszni hagyott, adogatóként már lezárta a játszmát (6:2).

A döntő szettben a grúz vette először kézbe az irányítást, 2:1 után elvette Fucsovics adogatását, azonban a magyar azonnal brékelt, majd hozva a saját szervajátékát, 3:3-ra egyenlített. Innen felváltva haladtak 5:4-ig, amikor Baszilasvili fogadóként 0:30-ról sorozatban három pontot csinálva meccslabdához jutott. Ezt Fucsovics hárította (majd még kettőt kivédett), és akkora lendületet kapott, hogy a következő játékban ő brékelt.

6:5 után aztán könnyedén hozta a saját adogatását, és 2 óra 18 perc alatt 6:7, 6:2, 7:5-re nyert. Negyeddöntős ellenfele a 6. helyen kiemelt kanadai Milos Raonic lesz, aki a francia Jo-Wilfried Tsongát győzte le.

A kanadai három szoros szettben, 2 óra 27 perc alatt diadalmaskodott.

Fucsovics és Raonic eddig egyszer találkozott: tavaly ugyanezen a tornán, egy fordulóval korábban a kanadai teniszező nyert két játszmában, 6:2, 6:4-re.

Fucsovics ezt követően még az olasz Matteo Berrettini oldalán párosban is pályára lépett, de döntő rövidítésben, 65 perc alatt kikapott a Luke Bambridge, Jonny O'Mara brit kettőstől

ATP 250-ES TORNA, STUTTGART (754 540 euró, fű)
EGYES, 2. FORDULÓ
Fucsovics (magyar)– Baszilasvili (grúz, 4.) 6:7 (4–7), 6:2, 7:5
Raonic (kanadai, 6.)–Tsonga (francia) 6:4, 6:7 (5–7), 7:6 (7–1)
Pouille (francia)–Medvegyev (orosz, 3.) 7:6 (8–6), 4:6, 6:2
Struff (német)–Kecmanovic (szerb) 6:2, 6:2

PÁROS, NYOLCADDÖNTŐ
Luke Bambridge, Jonny O'Mara (brit)–Fucsovics Márton, Matteo Berrettini (magyar, olasz) 3:6, 6:3, 10–3 – döntő rövidítés

A második helyen kiemelt Borna Coric negyeddöntőbe jutott a hollandiai 's-Hertogenbosch városában zajló füves pályás tenisztorna 636 ezer euró (204 millió forint) összdíjazású férfiversenyében. A horvát teniszező szerdán három szettben győzte le az amerikai Taylor Fritzet.

ATP 250-ES TORNA, 'S-HERTOGENBOSCH (711 275 euró, fű)