Tenisz: Fucsovics bravúros győzelemmel kezdte a salakos szezont

2019.04.15. 13:19
Fucsovics győzelemmel kezdte a salakpályás szezont (Fotó: AFP)
A legfrissebb világranglistán 37. helyen álló Fucsovics Márton három szettben, 7:5, 3:6, 6:1-re legyőzte a Monte-Carlóban zajló 5.5 millió euró összdíjazású salakpályás tenisztorna első fordulójában a viadal 12. kiemeltjét, a grúz Nikoloz Baszilasvilit.

Legutóbb februárban találkozott egymással Fucsovics Márton és Nikoloz Baszilasvili, akkor a magyar teniszező könnyen győzedelmeskedett a rotterdami fedett pályás torna második fordulójában.

Jól kezdett Fucsovics Márton a grúz ellen, hiszen ellenfele első adogatásánál volt egy bréklabdája, de azt nem tudta kihasználni. A következőre egészen sokáig kellett várni, s 4–4-nél szintén kihasználatlan maradt a lehetőség a grúz adogatásának elvételére.

Harmadjára sikerült Fucsovicsnak megragadni a lehetőséget, és miután 5:5-nél brékelte ellenfelét, harmadik játszmalabdáját kihasználva meg is nyerte az első játszmát.

Az első szettben mindkét játékosnak viszonylag stabil volt az adogatójátéka, a másodikban viszont csak úgy potyogtak a bréklabdák: Fucsovics első adogatásánál a grúznak a negyediket sikerült kihasználni, ezzel előnybe került. Fucsovics akár azonnal visszabrékelhetett volna, de hiába volt háromszor is labdája a 2:1-hez, a grúz hozta saját szervajátékát, így 3:0 állt alig negyedóra után az eredményjelzőn.

Nem nagyon akart sikerülni Baszilasvili adogatásának elvétele, hiszen miután Fucsovics gyorsan hozta saját szerváját, fogadóként ismét volt három lehetősége a hátrány eltüntetésére, de a grúz 0:40-ről is hozta a játékát. Ettől pedig olyannyira lendületbe jött, hogy már nem is adott esélyt Fucsovicsnak a zárkózásra és miután mindketten hozták a hátralévő két adogatásukat, Baszilasvili 6:3-mal egyenlített.

Másfél óra játék után vágtak bele a felek a harmadik játszmába, és Fucsovics remekül kezdett: első és második adogatójátékát egyaránt semmire hozta, miközben elvette ellenfele első két szerváját így mindössze húsz perc játék után 4:0-ra elhúzott.

Ezt követően, harmadszor 15-re hozta a nyíregyházi játékos az adogatását, majd a grúz váratlanul feltámadt: öt meccslabdát is hárított és megnyerte első játékát a játszmában. Ennél tovább azonban nem tartott a grúz fellángolása, aki Fucsovics adogatásánál még egy meccslabdát hárított, ám a magyar teniszező a hetedik meccslabdájával lezárta a találkozót.

Fucsovics a második körben a Adrian Mannarinót legyőző Cameron Norrie-val játszik a legjobb 16 közé jutásért, ahol aztán a nyolcadikként rangsorolt orosz Karen Hacsanov lehet a következő kiemelt ellenfele.

ATP 1000-ES TORNA, MONTE-CARLO (5 585 030 euró, salak)