Tenisz: Fucsovics az első körben kiesett Marseille-ben

M. D.M. D.
2020.02.17. 22:35
Fucsovics Mártonnak a rotterdami után a marseille-i torna sem sikerült jól (Fotó: AFP, archív)
Fucsovics Márton két játszmában, 6:4, 7:5-re kikapott a kazah Alekszandr Bubliktól a marseille-i kemény pályás ATP 250-es férfi tenisztorna első fordulójában.

Fucsovics a 73. helyen kezdte meg ezt a hetet az ATP világranglistáján, Bublik az 55. pozícióból vágott neki a marseille-i versenynek. A két játékos korábban csak a Challenger Touron találkozott egymással, 2017-ben a római meccsüket a kazah, míg az orléans-i mérkőzésüket a magyar nyerte meg, egyaránt döntő szettben.

Fucsovics a marseille-i viadal előtti héten a rotterdami ATP 500-ason szerepelt, amelyen – miután sikerrel vette a selejtezőt – az első fordulóban kiesett a főtáblán.

A magyar teniszezőnek nem indult jól a Bublik elleni meccs, hamar brékhátrányba került (0:3), ám 4:4-nél egyenlített. Utána fogadóként három bréklabdája volt az 5:4-hez, de 40–0-ról nem tudta befejezni a gémet, a következő játékban viszont ismét elvesztette a szerváját, így 6:4-re elbukta az első játszmát.

Fucsovics a második felvonásban 1:3-ról visszakapaszkodott, 3:4-nél hárított két bréklabdát, 4:5-nél sikeresen adogatott a mérkőzésben maradásért, 5:6-nál viszont semmire elbukta a szerváját, ami a kiesését eredményezte.