Tenisz: Fognini nyerte meg a monte-carlói tornát

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2019.04.21. 16:44
Fabio Fognini emelhette magasba a trófeát Monte-Carlóban (Fotó: AFP)
A 13. helyen kiemelt olasz Fabio Fognini két játszmában legyőzte a szerb Dusan Lajovicsot az 5.6 millió euró összdíjazású monte-carlói salakpályás férfi tenisztorna vasárnapi fináléjában.

Az olasz teniszező nem túl jó formában érkezett meg a hercegségbe: legutóbbi nyolc ATP-tornán vívott mérkőzéséből csak egyet nyert meg, salakon pedig ebben az esztendőben négyből négy vereség volt a mérlege. Kis híján az első fordulóban búcsúzott, de 4:6, 1:4-ről fordított, majd a Borna Coric elleni negyeddöntőben 1:6, 0:2-ről állt fel. A finálé ennél simábban alakult: első szerváját ugyan elveszítette, de 2:2-nél egyenlített, majd 4:2-re meglépett. Lajovics ki nem kényszerített hibái és a 12. nyerő ütése után 6:3-ra behúzta az első játszmát.

A második szettben 3:2-re brékelt, majd hozta saját adogatását, így 5:4-nél a tornagyőzelemért szerválhatott. Második meccslabdáját kihasználta, Lajovics elrontott egy tenyerest, így Fognini győzelmével ért véget a találkozó.

Fognini 19. alkalommal játszott döntőt ATP-tornán, és kilencedszer nyert – ATP 1000-es tornát viszont pályafutása során először. Lajovicsnak ez az 1 óra 38 perces mérkőzés volt az első fináléja. Fognini 1000 világranglistapontot és közel egymillió eurót kasszírozott, Lajovics 600 pontot és mintegy 500 ezer eurót.

ATP 1000-ES TORNA, MONTE-CARLO (5 585 030 euró, salak)