Tenisz: Federer visszavágott a US Open-vereségért Halléban

2019.06.18. 19:29
Roger Federer megtette az első lépést a tizedik hallei tornagyőzelme felé (Fotó: AFP)
Roger Federer két játszmában, 7:6, 6:3-ra megverte az ausztrál John Millmant a hallei füves pályás tenisztorna első fordulójában.

A kilencszeres hallei bajnok svájci és az ATP világranglistáján jelenleg 57. ausztrál teniszező korábban kétszer találkozott egymással, legutóbb tavaly New Yorkban, ahol Millman nem kis meglepetésre négy játszmában legyőzte Federert a US Open negyedik fordulójában.

A svájcit bizonyára fűtötte a visszavágás vágya, ami 77 perc alatt sikerült is neki, legfőképpen azért, mert ezúttal nem hagyták cserben az adogatásai. Federer a teljes meccset tekintve az első szervái után a labdamenetek 90 százalékát (38/42) megnyerte, és csak egyetlen bréklabdát kellett hárítania, azt is az utolsó játékban.

A 37 éves svájci az első szettet rövidítésben nyerte meg, a másodikat pedig 6:3-ra, köszönhetően annak, hogy egyszer a meccsen sikerült elvennie Millman adogatását.

Federer a második fordulóban a francia Jo-Wilfried Tsongával játszik, aki honfitársa, Benoit Paire legyőzése alkalmával a futballtudását is megcsillogtatta.

Ugyancsak Halléban Richard Gasquet a 33. születésnapján két szettben megverte a német Peter Gojowczykot, míg a stuttgarti füves pályás verseny győztese, az olasz Matteo Berrettini a grúz Nikoloz Baszilasvilit búcsúztatta.

A nőknél Birminghamben továbbjutott a világelső Oszaka Naomi, Mallorcán pedig győzelemmel tért vissza csaknem öt hónapos kihagyásából Marija Sarapova.

ATP 500-AS TORNA, HALLE (2 219 150 euró, fű)