Tenisz: Federer legyőzője simán kikapott Cincinnatiben

I. SZ.I. SZ.
2019.08.17. 14:16
Medvegyev Djokovics ellen készülhet (Fotó: AFP)
Amilyen gyorsan legyőzte Roger Federert, ugyanolyan sima mérkőzésen kikapott honfitársától, Danyiil Medvegyevtől az orosz Andrej Rubljov a cincinnati ATP-tornán. A győztesre így a francia Lucas Pouille-t két játszmában legyőző Novak Djokovics vár  a döntőbejutásért vívandó mérkőzésen.

A múlt héten Montrealban döntőt játszó Medvegyev Novak Djokovicshoz hasonlóan szettveszteség nélkül jutott a legjobb négy közé, ráadásul legutóbbi összecsapásukon, áprilisban legyőzte a szerbet Monte-Carlóban.

A másik elődöntőben az ilyen előkelő tornán (azaz legalább ATP 1000-esen) 2012 óta először elődöntős Richard Gasquet az 1000-eseken négy elődöntőjéből négyet elvesztő David Goffinnel találkozik. A belga előnye, hogy a negyeddöntőben nem kellett játszania, Nisioka Josihito ugyanis visszalépett.

A nőknél Ashleigh Barty bejutott az elődöntőbe, és ha ott legyőzi Szvetlana Kuznyecovát, visszaveszi a világranglista első helyét a negyeddöntőjét térdsérülés miatt feladó Oszaka Naomitól.

A New York-i Bronx Open WTA-torna selejtezőjének első fordulójában Udvardy Panna (Fehérvár Kiskút Tenisz Klub) 6:4, 6:2-es vereséget szenvedett az amerikai Maria Sáncheztől.

ATP 1000-ES TORNA, CINCINNATI (6 735 690 dollár, kemény pálya) – EMLÉKEZTETŐ
NEGYEDDÖNTŐ
Novak Djokovics (szerb, 1.)–Lucas Pouille (francia) 7:6, 6:1
Danyiil Medvegyev (orosz, 9.)–Andrej Rubljov (orosz) 6:2, 6:3
Richard Gasquet (francia)–Roberto Bautista-Agut (spanyol, 11.) 7:6 (7–2), 3:6, 6:2
David Goffin (belga, 16.)–Nisioka Josihito (japán) játék nélkül

WTA-TORNA, CINCINNATI (2 944 486 dollár, kemény pálya)
NEGYEDDÖNTŐ

Madison Keys (amerikai, 16.)–Venus Williams (amerikai) 6:2, 6:3
Sofia Kenin (amerikai)–Oszaka Naomi (japán, 2.) 6:4, 1:6, 2:0-nál Oszaka feladta
Szvetlana Kuznyecova (orosz)–Karolína Plísková (cseh, 3.) 3:6, 7:6 (7–2), 6:3
Ashleigh Barty (ausztrál, 1.)–Maria Szakkari (görög) 5:7, 6:2, 6:0