Tenisz: Djokovics bő másfél óra alatt lelépte Cicipaszt

2019.05.12. 20:31
Djokovics pályafutása 75. tornagyőzelmét ünnepelhette (Fotó: AFP)
A Madridban rendezett salakpályás férfi tenisztorna döntőjében a világelső és a torna első kiemeltje, Novak Djokovics két szettben legyőzte a 8. kiemelt, a világranglistán kilencedik helyen álló görög Sztefanosz Cicipaszt.

Djokovics jól kezdte a mérkőzést, hiszen ellenfele első adogatását kapásból elvette, s ezzel meg is alapozta az első játszma megnyerését – miután a bréket követően mindenki hozta saját szervajátékát, így 41 perc alatt 6:3-ra zsebre vágta az első szettet.

A második játszma annyiból másként alakult, hogy itt nem volt az elején brék: a szerb csak 4:4 után vette el a görög ellenfele adogatását, aztán a saját szerváját hozva – igaz, csak a negyedik meccslabdát érvényesítve – 52 perc alatt megnyerte a második játszmát és vele a mérkőzést is.

Novak Djokovics pályafutása 1034. mérkőzésén 75. tornagyőzelmét (74 egyes, 1 páros) aratta, az idei Australian Open óta első alkalommal nyert versenyt, s harmadszor diadalmaskodott a spanyol fővárosban rendezett viadalon.

ATP 1000-ES TORNA, MADRID (7 279 270 euró, salak)
Novak Djokovics (szerb, 1.)–Sztefanosz Cicipasz (görög, 8.) 6:3, 6:4