Tenisz: Cilic szettelőnyről bukott, Ostapenko biciklit kapott

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2018.10.02. 18:13
Jelena Ostapenko nem nyert kedden játékot (Fotó: AFP)
A kétszeres Grand Slam-torna-győztes bajnok Garbine Muguruza számára a második forduló jelentette a végállomást a pekingi kemény pályás tenisztorna női versenyében. A spanyol játékost a szombaton Vuhanban tornagyőztes fehérorosz Arina Szabalenka búcsúztatta két szettben.

Szintén itt búcsúzott a 12. helyen kiemelt lett Jelena Ostapenko, aki a szabadkártyás Vang Csiangtól kapott ki 6:0, 6:0-ra.

A US Open-bajnok Oszaka Naomi viszont simán nyert, a japán játékos – aki a román világelső Simona Halep, valamint a német Angelique Kerber után hétfői sikerével harmadikként biztosította helyét az év végi WTA-döntőben – kedden az amerikai Danielle Rose Collinst győzte le 54 perc alatt úgy, hogy csak egy gémet vesztett.

A férfiak mezőnyében a nyolcadik helyen kiemelt olasz Marco Cecchinato lesz Fucsovics Márton ellenfele a nyolcaddöntőben. A világranglista 22. helyezettje – aki az idén megnyerte a budapesti ATP-tornát – az első fordulóban, kedden játszmahátrányból győzte le a szabadkártyás ciprusi Markosz Bagdatiszt (116.). Fucsovics (45.) eddig egyszer mérkőzött meg az olasszal, és május elején, a salakpályás müncheni torna nyolcaddöntőjében két szettben – 7:6 (7–5), 6:1 – jobbnak bizonyult nála.

Tokióban az első helyen kiemelt horvát Marin Cilic szettelőnyről kapott ki. A világranglista hatodik helyezettje 38 perc alatt jutott játszmaelőnyhöz, de a német Jan-Lennard Struff (56.) előbb egyenlített, majd a döntő szett rövidítésében is jobbnak bizonyult riválisánál a 2 óra 20 perces összecsapáson.

ATP-TORNA, PEKING (4 658 510 dollár, kemény pálya)

Berrettini (olasz)–Mayer (argentin) 6:3, 6:2
Verdasco (spanyol)–Monfils (francia) 2:6, 7:6 (7–3), 7:6 (7–5)
Fognini (olasz)–Albot (moldovai) 1:6, 6:3, 6:3

PÁROS, NYOLCADDÖNTŐ
Rohan Bopanna, Edouard Roger-Vasselin (indiai, francia)–Fucsovics Márton, Kyle Edmund (magyar, brit) 6:2, 7:6

ATP 500-AS TORNA, TOKIÓ (1 928 580 dollár, kemény pálya)

Struff (német)–Cilic (horvát, 1.) 3:6, 6:4, 7:6 (7–1)
Cicipasz (görög, 5.)–Daniel (japán) 6:1, 6:3
Gasquet (francia, 8.)–Kudla (amerikai) 7:6 (10–8), 6:3
Tiafoe (amerikai)–Marterer (német) 7:5, 6:4
Chardy (francia)–Dzumhur (bosnyák) 4:6, 6:3, 6:3
Wawrinka (svájci)–Fritz (amerikai) 6:3, 6:4

WTA-TORNA, PEKING (8 285 274 dollár, kemény pálya)
Kontaveit (észt)–Siegemund (német) 2:6, 6:3, 6:2

Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 1.)–Alizé Cornet, Petra Martic (francia, horvát) 7:6, 6:2