Tenisz: Cicipaszt is megverte, Federer 15-ödször döntős Bázelben

M. D.M. D.
2019.10.26. 19:05
Roger Federer tizenötödször döntős a bázeli versenyen (Fotó: AFP, archív)
Roger Federer két játszmában (6:4, 6:4), 1 óra 18 perces mérkőzésen legyőzte a görög Sztefanosz Cicipaszt a bázeli kemény pályás ATP 500-as tenisztorna elődöntőjében, ezzel pályafutása során 15. alkalommal bejutott a svájci viadal döntőjébe.

BÁZEL. A kilencszeres bajnok Roger Federer egyszer már visszavágott Sztefanosz Cicipasznak az idei Australian Open negyedik fordulójában elszenvedett vereségért – Dubaiban két játszmában győzte le a görögöt márciusban –, ám a svájci hazai versenyén, Bázelben ismét keresztezte egymást a szeptemberi Laver-kupán még egymás oldalán küzdő két játékos útja.

Federer három napot pihenhetett az elődöntőre, mert honfitársa, Stan Wawrinka hátsérülés miatt nem állt ki ellene a negyeddöntőre, Cicipasz ellenben Ricardas Berankis és Filip Krajinovics legyőzése után sorozatban a harmadik nap lépett pályára.

A svájci az első játszmában 1:1-nél még kihasználatlanul hagyott három bréklabdát, 2:2-nél azonban már elvette a 21 éves görög szerváját, és magabiztos adogatójátékokkal 6:4-re behúzta a szettet.

A második felvonásban Federer rögtön az első gémben brékelt, onnantól kezdve a fogadók alig-alig nyertek pontot, a svájci 5:4-es vezetésénél viszont Cicipasz a meccsen először bréklabdához jutott, ám a 20-szoros Grand Slam-bajnok megfordította a gémet (6:4).

Federer a hazai tornáján sorozatban a 23., az ATP Touron idén az 50. győzelmét aratta, és pályafutása 15. bázeli döntőjében az ausztrál Alex de Minaurral csap majd össze, aki három, egyaránt rövidítésbe nyúló játszmában győzte le a 211 centiméter magas, az elődöntőben 26 ászt ütő amerikai Reilly Opelkát.

Tennis TV on Twitter

23, feeling free... @rogerfederer defeats Stefanos Tsitsipas 6-4 6-4 for his 23rd (!) consecutive win and 15th overall final appearance at #SwissIndoorsBasel. https://t.co/YN0Nul7awS

BÉCS. Életében először jutott döntőbe a hazai versenyén Dominic Thiem, aki szombaton szetthátrányból felállva múlta felül a US Open-elődöntős olasz Matteo Berrettinit (3:6, 7:5, 6:3). Ha az osztrák közönség kedvence vasárnap a Diego Schwartzman elleni fináléban is győz, akkor Jürgen Melzer 2010-es sikere óta az első hazai versenyző lehetne, aki megnyeri a bécsi 500-as viadalt.

Thiem DREAM! @ThiemDomi rallies from a set down to defeat Matteo Berrettini 3-6 7-5 6-3 to reach #ErsteBankOpen final. https://t.co/jIWr1FFZyH

ATP 500-AS TORNA, BÉCS (2 443 810 euró, kemény pálya)