Tenisz: Cicipasz két szettben búcsúztatta szerdai ellenfelét

2020.02.19. 22:45
Nem okozott gondot a címvédő Sztefanosz Cicipasznak a svéd Mikael Ymer legyőzése a 692 ezer euró (mintegy 232 millió forint) összdíjazású marseille-i kemény pályás tenisztorna nyolcaddöntőjében. Az első helyen kiemelt Simona Halep három szettben legyőzte a tunéziai Onsz Dzsaburt a 2,6 millió dollár (806 millió forint) összdíjazású dubai kemény pályás női tenisztorna szerdai nyolcaddöntőjében.

A második helyen kiemelt görög teniszező, Cicipasz, két szettben búcsúztatta szerdai ellenfelét, aki mindössze négy játékot tudott nyerni az 1 óra 12 perces mérkőzésen.

Halep a harmadik felvonásban már 4:1-re is vezetett, végül mégis rövidítésre volt szükség. A ráadásban a korábbi világelső 6–3-ra elhúzott, három meccslabdája volt, de egyiket sem tudta kihasználni, mert Dzsabur fordított (7–6), a rendkívül fordulatos, 122 perces találkozó utolsó két pontját azonban Halep szerezte.

A másodikként rangsorolt cseh teniszező (a világranglista 3. helyezettje) mindössze 1 óra 8 perc alatt múlta felül francia riválisát (38.) szerdán. Mladenovic – aki Babos Tímeával idén megnyerte az Australian Open női páros versenyét – négyszer veszítette el a szervagémjét, miközben egyszer sem tudott brékelni.

Nisioka Josihito 56 perces mérkőzésen jutott tovább a Delray Beachen zajló 603 ezer dollár (mintegy 186 millió forint) összdíjazású kemény pályás férfi tenisztorna nyolcaddöntőjéből.

ATP 500-AS TORNA, RIO DE JANEIRO (1 915 485 dollár, salak)