Tenisz: Bertens és Monfils is megvédte címét, 10. tornáját nyerve

2020.02.16. 18:53
A francia Gaël Monfils nyerte meg a 2.1 millió euró (693 millió forint) összdíjazású rotterdami kemény pályás tenisztornát, miután a vasárnapi döntőben két szettben a kanadai Felix Auger-Aliassime fölé kerekedett. A nőknél a holland Kiki Bertens nyerte meg a 783 ezer dollár (242 millió forint) összdíjazású kemény pályás női tenisztornát Szentpéterváron azzal, hogy a döntőben két sima játszmában jobbnak bizonyult a kazah Jelena Ribakinánál.

A rotterdami tornán harmadikként kiemelt Monfils négyszer vette el riválisa szervagémjét, miközben csak egyszer bukta el a sajátját. Utóbbit az összecsapás végéhez közeledve, amikor négy meccslabdája volt. A találkozó 1 óra 27 percig tartott.

A 33 éves francia teniszező Rotterdamban megvédte címét, és karrierje során a tizedik ATP-tornagyőzelmét aratta, de ez az első év, amikor egynél több sikerben volt része.

ATP 500-AS TORNA, ROTTERDAM (2 155 295 dollár, kemény pálya)
DÖNTŐ

Monfils (francia, 3.)–Auger-Aliassime (kanadai) 6:2, 6:4

A holland Kiki Bertens nyerte meg a 783 ezer dollár (242 millió forint) összdíjazású kemény pályás női tenisztornát Szentpéterváron, a döntőben két sima játszmában bizonyult jobbnak a kazah Jelena Ribakinánál.

A másodikként kiemelt Bertens mindössze 1 óra 16 perc alatt győzte le a nyolcadikként rangsorolt Ribakinát. A mérkőzésen a holland játékos négyszer vette el riválisa adogatójátékát, miközben egyszer sem veszítette el a sajátját.

Bertens – Monfilshoz hasonlóan – pályafutása tizedik WTA-tornagyőzelmét aratta, Szentpéterváron 2019 után a másodikat.

WTA-TORNA, SZENTPÉTERVÁR (848 000 dollár, kemény pálya)
DÖNTŐ

Bertens (holland, 2.)–Ribakina (kazah, 8.) 6:1, 6:3

A nyolcadik kiemelt Casper Ruud nyerte meg a 611 ezer dollár (189 millió forint) összdíjazású salakpályás férfi tenisztornát Buenos Airesben. A holland játékos a vasárnapi döntőben simán, két játszmában legyőzte a szerencsés vesztesként főtáblára került portugál Pedro Sousát.

ATP 250-ES TORNA, BUENOS AIRES (696 280 dollár, salak)