Tenisz: Balázs Attila megverte a második kiemeltet Tuniszban

2019.04.18. 13:58
Balázs Attila szetthátrányból felállva 4:6, 6:3, 6:2-re legyőzte a második kiemelt Pedro Sousát a tuniszi salakpályás challenger tenisztorna harmadik fordulójában, ezzel bejutott a legjobb nyolc közé.

A 30 esztendős magyar játékos – aki ezt a hetet a 262. helyen kezdte meg az ATP világranglistáján – az első szettet úgy veszítette el 6:4-re, hogy portugál ellenfele (106.) kétszer is elvette az adogatását, a fordulatos második játszmából viszont brékhátrányból felállva Balázs jött ki győztesen (6:3).

A harmadik szettben egyértelműen Balázs akarata érvényesült, kétszer is brékelte Pedro Sousát, és 1 óra 40 perc játék után adogatóként befejezte a találkozót (6:2).

A magyar teniszező a negyeddöntőben a brazil Thomaz Belluccival (223.) csap össze.

ATP CHALLENGER TOUR, TUNISZ (54 160 dollár, salak)