Tenisz: Balázs Attila legyőzője elveszítette a riói döntőt

2020.02.24. 00:17
Cristian Garín először nyert ATP 500-as versenyt (Fotó: AFP)
Balázs Attila legyőzője, az olasz Gianluca Mager 7:6, 7:5-re elveszítette a chilei Cristian Garínnal szemben a Rio de Janeiró-i salakpályás ATP 500-as tenisztorna vasárnap esti döntőjét.

A magyar teniszezőt a nap korábbi szakaszában, döntő szett rövidítésben felülmúló Magernek megvoltak a lehetőségei Garín ellen, hogy legalább egy szettet megnyerjen, de ezekkel nem élt: az első játszmában az olasz 5:5, 30–30-nál két pontra volt az első szett megnyerésétől, míg a második felvonást brékelőnyből veszítette el, úgy, hogy 5:3 után összesen már csak négy pontot nyert.

A találkozó 1 óra 34 percig tartott.

A 23 éves Garín idén másodszor, életében negyedszer nyert tornát az ATP Touron, de ATP 500-as versenyen korábban még nem diadalmaskodott. Sikerének köszönhetően a chileit hétfőtől pályafutása során először a top 20-ban, a 18. helyen jegyzik a világranglistán.

A Delray Beach-i viadalon a hazai közönség előtt versenyző Reilly Opelka vasárnap az elődöntőben a kanadai Milos Raonicot, majd a fináléban a japán Nisioka Josihitót is megverte, így élete második ATP-tornagyőzelmét aratta. A 211 centiméter magas amerikai óriás – aki a négy között meccslabdát hárítva győzte le Raonicot – a két vasárnapi mérkőzésén összesen 4 óra 16 percet töltött a pályán és 46 ászt ütött.

A marseille-i tornát akárcsak tavaly, az idén is a görög Sztefanosz Cicipasz nyerte meg. A címvédő a kanadai Félix Auger-Aliassime-ot győzte le két játszmában a vasárnapi döntőben. A tavaly világbajnok Cicipasz tizedik alkalommal jutott döntőbe az ATP-sorozatban, és ötödik trófeáját emelhette a magasba. A 19 éves Auger-Aliassime – aki 18. a világranglistán – az ötödik fináléját is elveszítette.

ATP 500-AS TORNA, RIO DE JANEIRO (1 915 485 dollár, salak)