Tenisz: Balázs Attila kiemeltet vert, negyeddöntős Umagban

M. D.M. D.
2019.07.17. 19:21
Balázs Attila negyeddöntős Umagban (Fotó: Török Attila, archív)
Bejutott a negyeddöntőbe az umagi ATP 250-es tornán Balázs Attila, aki a horvátországi salakpályás verseny második fordulójában a világranglistán 58. szerb Filip Krajinovicsot győzte le 6:3, 6:7, 7:6-ra, 2 óra 37 perces csatában.

Tovább folytatódik Balázs Attila umagi menetelése: az ATP világranglistáján (most még) 208. magyar teniszező a selejtezőben az egyik hazai versenyzőt, Admir Kalendert és a német Rudolf Mollekert, majd a főtábla első fordulójában egy újabb horvátot, a szabadkártyával induló Viktor Galovicot verte meg. Utóbbit óriási, 2 óra 41 perces csatában, hét meccslabdát hárítva.

Balázs a keddi mérkőzéséhez hasonlóan Krajinovics ellen is jól kezdett, rögtön a második játékban elvette riválisa adogatását, aztán a következőben hárított két bréklabdát, így 3:0-s előnybe került. A magyar versenyző 5:2-nél fogadóként elpuskázott öt játszmalabdát, de ez szerencsére nem bosszulta meg magát, 5:3-nál magabiztosan kiszerválta a szettet (6:3).

A második játszmát Balázs 2:5-ről, két szettlabdát hárítva visszahozta 5:5-re, a tie-breaket azonban simán elveszített (1–7, 6:7). A döntő játszmában Balázs kétszer is brékhátrányból állt fel, másodszor 5:6-nál, amikor Krajinovics a meccsért adogathatott. (Előtte 5:4, 30–0-nál a magyar teniszező fogadóként két pontra volt a győzelemtől.) A rövidítésben Balázs 2–0-ra, 4–2-re és 6–4-re is vezetett, és egy jó adogatásra alapozva 6–5-nél be is fejezte a találkozót.

A mérkőzés 2 óra 37 percig tartott, négy perccel rövidebb ideig, mint Balázs szerdai mérkőzése.

A magyar játékos a negyeddöntőben a világranglistán 105. olasz Stefano Travagliával küzd meg.

Balázs Attila legutóbb 2012 áprilisában, Bukarestben jutott be a legjobb nyolc közé külföldi ATP-tornán, akkor az elődöntőben Fabio Fogninitől kapott ki.

ATP 250-ES TORNA, UMAG (586 140 euró, salak)