Tenisz: Balázs Attila életében először döntős ATP-tornán!

M. D.M. D.
2019.07.20. 19:19
A 30 éves Balázs Attila két játszmában nyerte meg az umagi elődöntőt (Fotó: Dömötör Csaba, archív)
Balázs Attila 6:2, 6:4-re megverte a világranglista 32. helyezettjét, a szerb színekben versenyző vajdasági Györe Lászlót az umagi salakpályás tenisztorna elődöntőjében, ezzel életében először döntőbe jutott ATP-tornán. A magyar versenyző a vasárnapi fináléban a szerb Dusan Lajoviccsal csap össze.

Amikor Fucsovics Márton tíz nappal ezelőtt a közösségi oldalán arról számolt be, hogy idén nem indul az umagi ATP 250-es tornán, valószínűleg nem sokan számítottak arra, hogy a verseny magyar szempontból végig érdekes lesz.

Balázs Attila – aki most még 207. az ATP világranglistáján – a selejtezőből indulva két győzelemmel feljutott a főtáblára, ahol nagyobbnál nagyobb csatákat megnyerve pénteken bejutott az elődöntőbe. A magyar versenyző az első fordulóban a szabadkártyás horvát Viktor Galovicot győzte le hét meccslabdát hárítva, 2 óra 41 perces küzdelemben (6:0, 6:7, 7:6), a másodikban a viadal hatodik kiemeltjét, a szerb Filip Krajinovicsot verte meg ugyancsak döntő szett tie-breakben (6:3, 6:7, 7:6), a legjobb nyolc között pedig az olasz Stefano Travagliát múlta felül, újabb háromszettes meccsen (3:6, 7:6, 6:3).

BALÁZSNAK SIKERÜL?
Balázs Attila a negyedik játékos idén az ATP Touron, aki a selejtezőből indulva döntőbe jutott egy tornán. Ezek a versenyzők viszont a fináléikat egyaránt elveszítették (0–3).

Balázs Attilára az elődöntőben a világranglista 32. helyezettje, a szerb színekben versenyző Györe László várt, akit 2017-ben, a genovai salakpályás challengertorna második fordulójában két szettben (6:3, 6:3) megvert.

Hosszú labdamenetekkel kezdődött a meccs, Balázs három bréklabdát hárítva 25 perc után 3:1-re vezetett az első játszmában. Ekkor a magyar teniszező másodszor is elvette Györe adogatását, majd 40 perc játék után megnyerte az első játszmát (6:2).

Balázs számára a második szett is jól kezdődött, rögtön az első játékban volt három bréklehetősége, s bár ezekkel még nem élt, 1:1-nél már elvette a szerbiai versenyző szerváját (2:1). Ezt követően 5:2-ig minden simán ment, Balázs dupla brékelőnyben adogathatott először a mérkőzésért. A magyar játékos 40:30-nál meccslabdához jutott, ez a lehetőség azonban elúszott, sőt Györe a játékon belüli ötödik bréklabdáját kihasználva szépített (5:3), majd adogatóként villámgyorsan feljött 5:4-re.

Balázs az újabb rövid pihenő után másodszor szerválhatott a döntőbe jutásért, és 15:40-nél ismét nehéz helyzetbe került. De mint oly sokszor ezen a héten, a magyar teniszező ezt is megoldotta, 30:40-nél megütötte az első ászát a mérkőzésen, majd miután a második meccslabdáját a hálóba püfölte, a harmadikkal már befejezte a találkozót.

Az összecsapás 1 óra 38 percig tartott.

Forrás: Hungarian Tennis

Balázs Attila a 31. életévében járva először jutott döntőbe ATP-tornán, és hétfőtől biztosan a világranglista első 150 helyezettje között jegyzik majd. Ha a vasárnapi finálét is megnyerné a szerb Dusan Lajovics (36.) ellen, akkor a 117. helyre jönne fel.