Tenisz: Baboséknak a negyeddöntő jelentette a végállomást Rómában

2018.05.18. 21:45
A harmadik helyen kiemelt Babos Tímea, Kristina Mladenovic páros nem jutott be a legjobb nyolc közé a római salakpályás tenisztorna női versenyében, mivel a negyeddöntőben két szettben (6:2, 7:5) kikapott a Sorana Cirstea, Jelena Ostapenko román, lett duótól.

Elég hamar bajba került a harmadik helyen kiemelt Babos, Mladenovic kettős, a Sorana Cirstea, Jelena Ostapenko páros ugyanis 1:1-nél és 1:3-nál is brékelt, saját adogatásait pedig hozni tudta, így az első szettet kereken 30 perc alatt be is húzta 6:2-re.

A második játszma sem indult jól, Babosék rögtön elveszítették a szervájukat, ám egyből javítottak és brékelték Cirsteáékat, 5:5-nél azonban ismét jött egy kimaradás, elbukták az adogatásukat, így a román, lett duó 7:5-re megnyerte a szettet, egyúttal a mérkőzést is.

WTA-TORNA, RÓMA (3 351 720 dollár, salak)
PÁROS, NEGYEDDÖNTŐ
Sorana Cirstea, Jelena Ostapenko (román, lett)–Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 3.) 6:2, 7:5