Tenisz: Babosék szetthátrányból, majd 1–4-ről fordítva döntősök

2017.10.19. 15:24
Babos Tímeáék két héttel ezelőtt a pekingi tornán alulmaradtak a döntőben (Fotó: AFP)
A moszkvai kemény pályás női tenisztornán Babos Tímea a cseh Andrea Hlavácková oldalán legyőzte a Barbora Krejcíková, Katerina Siniaková cseh kettőst, így bejutott a fináléba.

Az első szettet Krejcíkováék kezdték jobban, 1:1 után elvették Babosék adogatását, és előnyüket végig meg is tartották (4:6).

A második játszmában hengerelt a magyar, cseh kettős, 5:0 után csak szépítésre futotta Siniakováék erejéből (6:1).

A döntő rövidítésben már 4–1-re is vezettek, de Babosék sorozatban hat labdamenetet nyertek meg, 9–5-re elhúztak és a negyedik meccslabdájukkal már éltek is.

Babosék két hete Pekingben döntőztek, szeptemberben Taskentben és Québecben tornát nyertek. Az újabb győzelemért a Nicole Melichar, Anna Smith amerikai, brit duó lesz az ellenfelük.

WTA-TORNA, MOSZKVA (823 888 dollár, kemény pálya)
NŐI PÁROS, ELŐDÖNTŐ

Babos Tímea, Andrea Hlavácková (magyar, cseh, 1.)–Barbora Krejcíková, Katerina Siniaková (cseh, 3.) 4:6, 6:1, 10–8