Tenisz: Babosék óriási csata után elődöntősök Madridban

2018.05.10. 17:21
Babos Tímea három szettben, 7:5, 3:6, 11:9-re nyert Kristina Mladenovic oldalán az Ashleigh Barty, Coco Vandeweghe ausztrál, amerikai páros ellen a madridi salakpályás tenisztorna negyeddöntőjében.

Babosék rosszul kezdték a mérkőzést, 2:1-es hátrányban elvesztették adogatásukat, ám a játszma második felére összekapták magukat, s 5:4 után kétszer is brékelték Bartyékat, a szettet pedig 7:5-re megnyerték.

A második játszmát szintén rosszul kezdték Babosék, ezúttal azonban elmaradt a nagy fordítás, 6:3-mal behúzta az ausztrál, amerikai páros. A harmadik, mindent eldöntő szett elején Babosék rögtön elveszítették adogatásukat, ám egyből brékelték ellenfelüket, ezt követően aztán maratoni csata vette kezdetét, ami egészen döntő rövidítésig húzódott – ebben a harmadik kiemelt Babosék voltak a jobbak, és 11:9-re hozták a játszmát.

A fináléért a másodikként rangsorolt Andrea Hlavácková, Barbora Strycová cseh kettős lesz majd az ellenél.

WTA-TORNA, MADRID (6 685 828 dollár, salak)
PÁROS, NEGYEDDÖNTŐ

Babos, Mladenovic (magyar, francia, 3.)–Barty, Vandeweghe (ausztrál, amerikai) 7:5, 3:6, 11:9