Tenisz: Babosék elődöntőben, jöhetnek Hingisék búcsúztatói

2016.03.30. 18:24
Babos Tímea ma egy kicsit fáradtabb volt, holnap lesz ideje regenerálódnia (Fotó: Facebook/Babos Tímea)
Babos Tímea a kazah Jaroszlava Svedova oldalán két szettben nyert az ukrán Katerina Bondarenko, Olha Szavcsuk duó ellen a Miamiban zajló női tenisztorna párosversenyében.

A negyedik helyen kiemelt magyar, kazah duó a simán elveszített első fogadójáték után sorozatban négy gémet nyert meg, és bár egyszer brékeltek az ukránok, fél óra után Babosék kerültek előnybe (6:2).

A második felvonásban 1:1 után ismét előnybe kerültek Babosék, ezt pedig végig megtartották, és 6:2, 6:4-gyel bejutottak az elődöntőbe, amelyben a korábban az első kiemelt Martina Hingis, Sania Mirza svájci, indiai kettőst is legyőző Margarita Gaszparjan, Monica Niculescu orosz, román duó lesz az ellenfél.

„Nagyon örülök a mai győzelemnek, főleg annak fényében, hogy bevallom őszintén, most egy kicsit fáradtabb voltam. Ettől függetlenül nagyon jól ment a játék. Örülök, hogy két sima szettben sikerült nyerni. Holnap szabadnap, mert csak pénteken lesz az elődöntő. Így lesz idő egy picit regenerálódni” – mondta a meccs után a magyar játékos a babostimea.hu-nak.

WTA-TORNA, MIAMI (6 134 605 dollár, kemény pálya)