Tenisz: Babos Tímea kiesett a nyitókörben Dohában

2020.02.24. 17:25
Babos Tímea (Fotó: AFP, 2019)
A szerencsés vesztesként főtáblára kerülő Babos Tímea kikapott az első fordulóban a dohai kemény pályás tenisztornán.

A viadal egyetlen magyarja – aki 98. a világranglistán – szombaton a selejtező második fordulójában kikapott a cseh Katerina Siniakovától (58.), ám az orosz Anasztaszja Pavljucsenkova lábsérülés miatt visszalépett a katari viadaltól, így Babos „beugróként” mégis a főtáblán folytathatta szereplését.

A 64 között kedden a kazah Julija Putyinceva volt Babos ellenfele, aki 32. a WTA-rangsorban, és eddigi egyetlen találkozójukon 6:1, 6:3-ra megverte őt tavaly Indian Wellsben.

A második csata sem indult jól a soproni teniszező számára, ugyanis 25 éves riválisa – aki kétszer volt negyeddöntős a Roland Garroson – dupla brékkel bő negyedóra alatt 5:0-ra elhúzott. Ekkor Babos megnyert három játékot, de a szettet már nem tudta megfordítani.

A folytatásban a magyar játékos 2:0-s vezetésre tett szert, 3:3-ig négy bréket láthatott a közönség. Babos 4:4-nél ismét elvesztette az adogatását, a moszkvai születésű Putyinceva pedig kiszerválta a meccset, amely 1 óra 24 percig tartott.

A 26 éves Babost párosban a francia Kristina Mladenoviccsal – akivel novemberben WTA-világbajnok, januárban pedig Australian Open-győztes lett – a második helyen emelték ki.

Kikapott első mérkőzésén az ötödik helyen kiemelt Elina Szvitolina is. Az ukrán játékosnak erőnyerőként nem kellett pályára lépnie a nyitókörben, a második fordulóban pedig Amanda Anisimova két játszmában búcsúztatta. A mindössze 18 éves amerikai teniszező, aki tavaly elődöntős volt a Roland Garroson, pályafutása során immár harmadszor múlt felül olyan ellenfelet, aki a világranglistán a legjobb tízben szerepel.

WTA-TORNA, DOHA (3 240 445 dollár, kemény pálya)